REKLAMA

Pęka sala gimnastyczna

JASIONÓW (gm. Haczów). – Ostatnio paramy się z nie lada problemem, jakim stały się widoczne pęknięcia ścian sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Jasionowie – mówi Stanisław Jakiel, wójt gminy Haczów.

Beata Pańko, dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie, wskazuje widoczne pęknięcie ściany.

Beata Pańko, dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie, wskazuje widoczne pęknięcie ściany.

Stanisław Jakiel, wójt gminy Haczów

Stanisław Jakiel, wójt gminy Haczów

Sprawą tą zajął się już powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Została wykonana ekspertyza budowlana stwierdzająca konieczność wykonania prac zabezpieczających – dodaje wójt Jakiel. – Dla naszej gminy to spory wydatek. Dlatego bardzo nas ucieszyła wiadomość, gdy z pomocą przyszedł nam wojewoda podkarpacki, który zawnioskował o przyznanie naszej gminie środków finansowych na pomoc w realizacji części tego zadania. Mamy już promesę opiewającą na 120 tysięcy złotych.

Wykonano już wzmocnienie nadproży nad drzwiami wejściowymi do sali gimnastycznej. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja na wykonanie kolejnych etapów prac: wzmocnienia więźby dachowej oraz jednej ściany poprzez wykonanie kratownicy żelbetowej wraz z wzmocnieniem fundamentów.

 Beata Pańko, dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie

Beata Pańko, dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie

Sytuacją, mocno zaniepokojona jest Beata Pańko, dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie. – Nasza szkoła liczy łącznie170 uczniów – twierdzi dyrektor Pańko. – Bardzo długo funkcjonowaliśmy bez sali gimnastycznej. Jej otwarcie, było świętem dla całej społeczności lokalnej. Nie chciałabym byśmy wrócili się do sytuacji sprzed lat, gdzie zajęcia wychowania fizycznego prowadzone były na korytarzach szkolnych. To są specyficzne lekcje. Nie da się ich prowadzić w ciszy. Poza tym, nasi uczniowie odnoszą coraz większe sukcesy w zawodach sportowych. Nie mówię tu już nawet o wielkim powodzeniu, jakim się cieszą u nas kółka sportowe, szczególnie z piłki koszykowej, która jest szczególnie lubiana przez naszych uczniów.

Na razie zajęcia WF-u prowadzone są jeszcze na sali gimnastycznej. Lekcje zostały dostosowane do stanu ścian, to znaczy nie ma na przykład zajęć, na których gra się w piłkę nożną. Uczniowie uważają również by nie uderzać piłką o ściany.

Autor:brzozow24.pl


13-06-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»
Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: