REKLAMA

Hala sportowa w Niebocku zostanie rozbudowana. Ogromne dofinansowanie

Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę hali sportowej w Niebocku. W ramach planowanych prac obecna sala gimnastyczna zostanie przebudowana i rozbudowana. W efekcie powstanie nowoczesna hala sportowa z widownią, będąca pierwszym tego typu obiektem w Gminie Dydnia.

Potrzeba utworzenia hali sportowej istniała w lokalnym środowisku już od bardzo wielu lat i sygnalizowana była przez mieszkańców Niebocka niejednokrotnie na zebraniach wiejskich. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom już pod koniec listopada 2018 roku wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, a nowe władze samorządowe rozpoczęły prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej.

W kwietniu 2019 roku została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, w lipcu przeprowadzono inwentaryzację budynku i wyznaczonej lokalizacji, we wrześniu powstał projekt architektoniczny hali, natomiast w październiku uzyskano pozwolenie na budowę od Starosty Brzozowskiego. Po dopięciu formalności, zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu wszystkich wymaganych decyzji i pozwoleń można było rozpocząć starania o środki zewnętrzne na realizację inwestycji.

We wrześniu 2020 roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w pierwszym naborze ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 8 grudnia 2020 roku zostały ogłoszone wyniki naboru. Złożone przez gminę Dydnia wnioski zakwalifikowały się do dofinansowania! 3 miliony złotych na rozbudowę hali sportowej i dodatkowo 850 tysięcy złotych na modernizację oczyszczalni ścieków w Jabłonce. W sumie prawie 4 miliony złotych!

1_nieb_sala

Pozyskane dofinansowanie jest zwieńczeniem trwającej prawie dwa lata pracy formalnej nad prawidłowym przygotowaniem inwestycji. To kluczowy moment umożliwiający przekształcenie planów w rzeczywistość. Dzięki temu już w przyszłym roku będą mogły rozpocząć się procedury przetargowe i prace budowlane zmierzające do stworzenia pięknego, nowoczesnego obiektu sportowo-widowiskowego służącego mieszkańcom Gminy Dydnia.

źródło: Gmina Dydnia

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)