REKLAMA

Hala sportowa w Niebocku zostanie rozbudowana. Ogromne dofinansowanie

Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę hali sportowej w Niebocku. W ramach planowanych prac obecna sala gimnastyczna zostanie przebudowana i rozbudowana. W efekcie powstanie nowoczesna hala sportowa z widownią, będąca pierwszym tego typu obiektem w Gminie Dydnia.

Potrzeba utworzenia hali sportowej istniała w lokalnym środowisku już od bardzo wielu lat i sygnalizowana była przez mieszkańców Niebocka niejednokrotnie na zebraniach wiejskich. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom już pod koniec listopada 2018 roku wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, a nowe władze samorządowe rozpoczęły prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej.

W kwietniu 2019 roku została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, w lipcu przeprowadzono inwentaryzację budynku i wyznaczonej lokalizacji, we wrześniu powstał projekt architektoniczny hali, natomiast w październiku uzyskano pozwolenie na budowę od Starosty Brzozowskiego. Po dopięciu formalności, zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu wszystkich wymaganych decyzji i pozwoleń można było rozpocząć starania o środki zewnętrzne na realizację inwestycji.

We wrześniu 2020 roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w pierwszym naborze ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 8 grudnia 2020 roku zostały ogłoszone wyniki naboru. Złożone przez gminę Dydnia wnioski zakwalifikowały się do dofinansowania! 3 miliony złotych na rozbudowę hali sportowej i dodatkowo 850 tysięcy złotych na modernizację oczyszczalni ścieków w Jabłonce. W sumie prawie 4 miliony złotych!

1_nieb_sala

Pozyskane dofinansowanie jest zwieńczeniem trwającej prawie dwa lata pracy formalnej nad prawidłowym przygotowaniem inwestycji. To kluczowy moment umożliwiający przekształcenie planów w rzeczywistość. Dzięki temu już w przyszłym roku będą mogły rozpocząć się procedury przetargowe i prace budowlane zmierzające do stworzenia pięknego, nowoczesnego obiektu sportowo-widowiskowego służącego mieszkańcom Gminy Dydnia.

źródło: Gmina Dydnia

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: