REKLAMA

Remonty w szkołach podczas nauki zdalnej (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W związku z pandemią koronawirusa, od 9 listopada br. zawieszone są zajęcia w szkołach. Mimo, że lekcje odbywają się zdalnie i w budynku uczniów nie ma, to jednak szkoły nie pozostają bezczynne. Ten czas wykorzystywany jest na prace remontowe i modernizacyjne w placówkach.

– Każdego roku, stosownie do pojawiających się potrzeb, prowadzimy wakacyjne prace remontowe, aby od września zapewnić dzieciom i młodzieży optymalne warunki do nauki. W tym roku przeznaczyliśmy na te roboty ponad 200 tys. zł. Zależy nam na tym, aby warunki, w jakich uczą się nasze dzieci, były jak najlepsze, a szkoły i przedszkola były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

– Dlatego postanowiłem, by w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach przeprowadzone zostały dodatkowe prace remontowe. Dzięki oszczędnościom uzyskanym wskutek przerw w nauce udało się wygospodarować dodatkowe środki na ten cel w kwocie blisko 140 tys. zł. Mam nadzieję, że po powrocie do szkół młodzież i nauczyciele w wielu miejscach będą mile zaskoczeni – dodaje burmistrz.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach trwa remont dolnego korytarza przy sali gimnastycznej oraz montaż paneli podłogowych i lamp oświetleniowych w kilku klasopracowniach. Podobne prace prowadzone są też w „dwójce” w Humniskach. Tam oprócz ułożenia płytek, montowana jest również balustrada schodowa ze stali nierdzewnej.

humniska1

Z kolei w Szkole Podstawowej Nr 2 w Przysietnicy prowadzone są intensywne prace remontowe związane z odnowieniem elewacji , która została zniszczona po gradobiciu oraz zalanego w wyniku powodzi placu przy szkole. Na terenie placówki ma miejsce również kilka innych robót. Wykonywana jest m.in. modernizacja sieci internetowej i remont samozamykaczy przy drzwiach wahadłowych do szatani i na korytarz.

przysietnica2

W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie prowadzone są prace związane z wymianą kotła CO, a w Szkole Podstawowej w Górkach odbywa się kompleksowa wymiana grzejników w dwóch klasopracowniach oraz montowane są lampy oświetleniowe na korytarzu i w 1 klasopracowni.

Plac parkingowy przy Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Brzozowie zyska nowy wygląd. Zostanie utwardzony, dzięki czemu będzie można wygodnie zaparkować samochody przywożące dzieci.

Dodatkowo, w placówkach oświatowych w naszej gminie, prowadzony jest szereg drobniejszych prac takich jak m.in. malowanie sal lekcyjnych, naprawy sprzętów czy montaż lamp oświetleniowych.

W Szkole Podstawowej w Starej Wsi odmalowane zostały cztery klasopracownie, gabinet higieny szkolnej i sanitariaty. Przeprowadzana jest również renowacja drzwi w sanitariatach chłopców. Z kolei w Szkole Podstawowej Zmiennicy trwają prace związane z montażem paneli podłogowych w czterech klasopracowniach oraz wymianą lamp oświetleniowych.

starawies2

Wszystkie prace zostaną ukończone przed powrotem uczniów do szkół, który zaplanowany w drugiej połowie stycznia.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów
foto: ZEAS w Brzozowie


30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)