REKLAMA

Bardzo ciężki stan 23-letniej pasażerki. Nie można przeprowadzić przesłuchań

BLIZNE / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę w miejscowości Blizne w powiecie brzozowskim. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ciężko ranne. Na ten moment nie ma możliwości przesłuchania kobiety i mężczyzny, którzy przeżyli wypadek. Oboje w ciężkim stanie przebywają w szpitalach. Szczególnie poważny jest stan 23-letniej pasażerki skody.

Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok 60-letniego mężczyzny i 54-letniej kobiety, którzy zginęli w wypadku w Bliznem. Do tragedii doszło w minioną niedzielę przed godziną 5.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że kierujący hondą 22-latek z powiatu brzozowskiego, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą. 22-latek jechał sam, natomiast skodą podróżowała rodzina z powiatu leskiego: kierujący 60-letni mieszkaniec powiatu leskiego i dwie pasażerki w wieku 54 i 23 lat. Niestety na miejscu zginął kierowca skody, a do szpitala trafili wszyscy pozostali uczestnicy wypadku. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 54-letniej kobiety.

Ustalany jest stan trzeźwości 22-letniego kierowcy hondy. W tym celu pobrano mu krew do badań. Wyniki mają być znane za około dwa tygodnie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Do tej pory nie było możliwe wykonanie jakichkolwiek czynności procesowych z osobami, które przeżyły wypadek.

22-letni kierowca jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu w Brzozowie. Szczególnie poważny jest stan 23-letniej pasażerki skody. Przebywa ona w szpitalu w Rzeszowie – mówi nam Monika Denega-Smolińska, prokurator w Prokuraturze Rejonowej w Brzozowie. 

Jak dowiadujemy się w brzozowskiej prokuraturze, w ramach śledztwa przeprowadzone zostaną czynności z biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadku. Celem będzie odtworzenie przebiegu wypadku. Specjaliści wydadzą również opinie o stanie technicznym pojazdów, które wzięły udział w zdarzeniu.


foto (2): OSP KSRG Domaradz


foto (3): KPP Brzozów


 
Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)