Fotowoltaika rozwiązaniem na rosnące ceny prądu
28-02-2020
Ceny prądu w ostatnim czasie utrzymywały się na stałym poziomie, ale już dziś wiemy, że ich wzrost jest nieunikniony. Analitycy przewidują, że tylko w tym roku ceny energii elektrycznej wzrosną średnio o około 12%. To będzie prawdopodobnie początek znacznych podwyżek, tym bardziej, że ostatnia sytuacja na rynkach światowych dobrze nie wróży na przyszłość.
Niestety rekompensaty ogłoszone przez rząd kilka dni temu pokryją tylko małą cześć podwyżek i będą wynosiły średnio 12 zł miesięcznie, zakładając, że dotyczą gospodarstwa domowego średniej wielkości.
Dodatkowo zapotrzebowanie na energie elektryczną rośnie każdego roku. W naszych domach pojawiają się coraz częściej takie urządzenia jak klimatyzatory, czy inne nowoczesne urządzenia, które powodują znaczny wzrost poboru energii.
Jednym z rozwiązań, żeby przed tym się ochronić jest montaż paneli fotowoltaicznych. Według ekspertów dziś jest idealny moment, ponieważ rząd w ramach programu Mój Prąd dopłaca do instalacji aż 5000 zł. Oprócz tego inwestycje można także odliczyć w PIT pod koniec roku, co często oznacza, że instalacja nas faktycznie kosztuje połowę standardowej ceny i najczęściej zwraca się do 5 lat od montażu.
Dla wielu osób jednak temat paneli fotowoltaicznych to wciąż bardzo rozległe zagadnienie. Dlatego właśnie firma ML System, jeden z pionierów rynku w Polsce organizuje spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 marca 2020 roku w Urzędzie Miasta Brzozowa, w sali konferencyjnej nr 117 o godzinie 17.00.
Na spotkaniu będą poruszone takie tematy jak:
ML System jest polskim producentem paneli fotowoltaicznych. Siedziba firmy wraz z Fotowoltaicznym Centrum Badawczo-Rozwojowym mieści się w Zaczerniu k/Rzeszowa. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody prezydenta RP. Ciekawostką jest to, że ML System jako jedyna firma na świecie proponuje swoim klientom panele fotowoltaiczne w różnych kolorach. Obecnie firma realizuje projekt budowy i wyposażenia zakładu, w którym rozpocznie się seryjna produkcja szyb zespolonych Quantum Glass, które będą generowały energie elektryczną.
materiały nadesłane
tekst sponsorowany
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)