REKLAMA

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Krzemiennej OTRZYMAŁO dofinansowanie (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA. Wniosek Gminy Dydnia na środki finansowe z Programu “Centra opiekuńczo-mieszkalne” w ramach Funduszu Solidarnościowego Moduł II – funkcjonowanie centrum został rozpatrzony pozytywnie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i zarekomendowany do dofinansowania w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

1-1

Całkowita kwota środków z Funduszu Solidarnościowego wnioskowana przez Gminę Dydnia na dofinansowanie funkcjonowania Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Krzemiennej to 800 000 zł.

Otwarcie Centrum planowane jest na 01.04.2022 r.

W budynku zakończono już roboty budowlane, obecnie trwają prace związane z przyłączem instalacji hydroforowej i wody, a także wyposażeniem obiektu. Na utworzenie centrum gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 140 242 zł w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Solidarnościowego.

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Krzemiennej będzie zapewniało usługę zamieszkiwania całodobowego dla 13 osób dorosłych niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, ponadto usługę pobytu dziennego dla 7 osób dorosłych niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Serwis informacyjny Gminy Dydnia


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MAREK KUCHCIŃSKI o tzw. ustawie segregacyjnej. “Obowiązkiem państwa jest obrona wszystkich obywateli” (VIDEO)

tvPolska01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)