REKLAMA

30 laptopów dla dydyńskiej młodzieży

DYDNIA / PODKARPACIE. Kolejne gminy otrzymują dofinansowania na zakup laptopów dla dzieci i młodzieży, które posłużą do zdalnej nauki. Na zakup kolejnych 30 komputerów gmina Dydnia pozyskała niespełna 100 tysięcy złotych.

Gmina Dydnia jest obecnie w trakcie realizacji drugiej tury projektu pn. „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. W drugiej transzy udało się nam pozyskać środki w wysokości 94 999 złotych na zakup sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania. Pozyskane środki pozwolą na zakup 30 laptopów, które trafią do uczniów z terenu Gminy Dydnia. Dofinansowanie to stanowi 100% kosztów kwalifikowanych, czyli w całości pokrywa koszt zakupu sprzętu.

Gmina Dydnia brała udział również w pierwszej turze projektu. Wówczas pozyskane środki wyniosły 60 000 złotych, co umożliwiło zakup 24 laptopów dla uczniów naszych szkół.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także: ZDALNA SZKOŁA: Kolejne komputery dla brzozowskiej młodzieży

źródło: UG Dydnia
foto poglądowe

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)