REKLAMA

30 laptopów dla dydyńskiej młodzieży

DYDNIA / PODKARPACIE. Kolejne gminy otrzymują dofinansowania na zakup laptopów dla dzieci i młodzieży, które posłużą do zdalnej nauki. Na zakup kolejnych 30 komputerów gmina Dydnia pozyskała niespełna 100 tysięcy złotych.

Gmina Dydnia jest obecnie w trakcie realizacji drugiej tury projektu pn. „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. W drugiej transzy udało się nam pozyskać środki w wysokości 94 999 złotych na zakup sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania. Pozyskane środki pozwolą na zakup 30 laptopów, które trafią do uczniów z terenu Gminy Dydnia. Dofinansowanie to stanowi 100% kosztów kwalifikowanych, czyli w całości pokrywa koszt zakupu sprzętu.

Gmina Dydnia brała udział również w pierwszej turze projektu. Wówczas pozyskane środki wyniosły 60 000 złotych, co umożliwiło zakup 24 laptopów dla uczniów naszych szkół.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także: ZDALNA SZKOŁA: Kolejne komputery dla brzozowskiej młodzieży

źródło: UG Dydnia
foto poglądowe

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: