Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość obserwator

Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka odpowiada na krytykę

65 postów w tym temacie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy gminy Brzozów,
pracując dla Państwa jako burmistrz Brzozowa od wielu lat mam pełną świadomość tego, że moje działania są w naturalny sposób wystawione na Państwa reakcje, w tym również krytyczne.

Krytyka w demokratycznym państwie jest niezbędna jako wkład w formę debaty publicznej, jako kontrola osób pełniących funkcje publiczne, wreszcie jako wskazywanie różnych rozwiązań i propozycji.

Ale wydaje mi się, że w takich ramach nie mieści się ośmiesza
nie, szkalowanie, podjudzanie, personalne ataki i szkalowanie miasta przez sfrustrowanych i niezrealizowanych pseudopolityków. Każdy ma prawo krytykować, szczególnie działania funkcjonariuszy publicznych, ale negatywne opinie powinny być merytorycznie uzasadnione, a nie wynikać z braku wiedzy, znajomości mechanizmów politycznych czy gospodarczych. W ostatnich latach te praktyki dotknęły także politykę lokalną, która zamiast być roztropną troską o dobro publiczne, stała się brudną, brutalną walką pełną nienawiści i pogardy, szczególnie na forach internetowych, gdzie autorzy wpisów nawet nie maja odwagi podpisać się pod swoimi postami.

I nie dziwi mnie ten brak odwagi cywilnej, bo jak podpisać się pod kłamstwami?

Podam przykłady: w jednym poście czytam: Młodzież masowo wyjeżdza, wręcz ucieka (…) a liczba mieszkańców drastycznie spada. A teraz fakty: w 2015 roku liczba mieszkańców gminy – 27 013, w 2016 – 26 975.

Wniosek: „masowo” wyjechało 38 osób. Kolejny kłamliwy cytat: podstrefa ekonomiczna to wielki blef. Fakty: od grudnia 2016 roku podstrefa ekonomiczna Brzozów jest zarejestrowana, a na stronie ARR strefy mieleckiej są zamieszczone nasze tereny inwestycyjne i widzimy zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Kolejne kłamstwo: wysoki poziom bezrobocia. Wystarczy wejść na stronę PUP, aby zauważyć, że bezrobocie systematycznie maleje.

Obecnie zarejestrowanych jest 1638 osób z terenu gminy Brzozów, w 2016 było to 1833, w 2015 – 2074, w 2014 2214 osób. Chyba wnioski każdy może wysnuć sam.
Na temat wyzbywania się mienia gminnego może powinni się wypowiedzieć mieszkańcy, którzy od gminy w przetargu, na który wyraziła zgodę Rada Miejska zakupili działki, na których budują piękne domy np. przy ulicy Zdrojowej. A gminie zarzuca się brak koncepcji urbanistycznej. Kolejna sprawa to budynek handlowy przy ulicy Bielawskiego i zarzut, że wybudowano kolejny szmateks.

Być może autor paszkwilu ubiera się u Pierra Cardin, ale mógłby zauważyć, tak dla uczciwości, że mamy także Rossmana i sklep Centrum, aptekę i kilka butików np. z odzieżą 4F. 

Zdaję sobie sprawę, że ta brudna wojna rozpętywana na forach internetowych przez kilku niepogodzonych z rzeczywistością nie ma nic wspólnego z troską o mieszkańców. Dlatego chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie zgadzam się na takie szkalowanie naszej małej Ojczyzny, bo wiem, że większość mieszkańców to dobrzy i pracowici ludzie i dumny jestem z tego, że dane jest mi pracować dla mieszkańców gminy Brzozów.

Z poważaniem
Józef Rzepka

Źródło : https://www.facebook.com/rzepkajozef/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do krytyki władzy w ramach prawa, żyjemy w Państwie demokratycznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie znam sie na polityce, ale sądzę, że liczba osób, które wyjechały z ziemi brzozowskiej jest znacznie wieksza niż 38 osób. Spora część wyjeżdżających nadal jest zameldowana, a przez większość roku przebywa na emigracji. Z tym faktem wiąże sie również spadek bezrobocia, bo jeśli dana jednostka wyjedzie, to juz nie jest wliczana jako bezrobotna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Pan burmistrz poda ile osób pracuje to będą bardziej wiarygodnie dane i ile było firm a ile jest. Bardzo dużo osób wyjechało a nadal są zameldowani w Brzozowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

35 minut temu, Gość młody z Brzozowa napisał:

Niech Pan burmistrz poda ile osób pracuje to będą bardziej wiarygodnie dane i ile było firm a ile jest. 

Po co podawać podstawowe informację obywatelom? Przecież lepiej przedstawić sytuację w gminie jako bardzo dobrą, pokazać jakim jest sie "dobrym" burmistrzem, aby nieświadomy elektorat kolejny raz dał sie oszukać. 

Edytowano przez Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektorat jest świadomy i doskonale widzi jak prosperuje nasza gmina w samym Brzozowie i w poszczególnych wioskach i napewno dokona odpowiedniego wyboru przy nastepnych wyborach a to juz za rok. A jeżeli chodzi o krytykę p. Burmistrza to każdy ma prawo do oceny ale na podstawie merytotycznych faktów a nie na zasadzie "Rzepka jest zlym burmistrzem i kropka " bez względu na to co zrobił przez ponad 25 lat pracy w samorządzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Radny napisał:

Elektorat jest świadomy i doskonale widzi jak prosperuje nasza gmina w samym Brzozowie

Gdzie jest artykuł na którego odpowiada p.Burmistrz

 

Elektorat niema czasu na takie rzeczy, większość pracuje za granicami miasta/powiatu/państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość osób nie ma czasu na bieżące śledzenie sytuacji w gminie. Mam spore obawy, że w przyszłych wyborach spora część Przysietnicy oraz kilka procent mieszkańców innych miejscowości znów wybierze Pana Rzepkę na Burmistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce się krytykować to najpierw trzeba się zainteresować. A skoro p. Rzepka zostanie poraz kolejny burmistrzem to przez większość mieszkańców gminy czyli demokratycznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak osoby, które krytykują interesują sie sytuacją naszej gminy i widzą co tu sie wyprawia od dłuższego czasu. Jeżeli Pan Rzepka wygra trzeba będzie przyjąć z pokorą wynik wyborów, lecz trzeba mieć świadomość, że konsekwencje naszych czynów przyniosą swoje skutki w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Radny, widzę że szkolenie z Panem Bartoszem przynosi efekty, można powiedzieć że gmina dobrze zainwestowała w firmę PR-ową wybierając Pana Bartka. Szkoda tylko że nie wszyscy radni mogli skorzystać a jedynie "koalicja" ale o tym niebawem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obiektywnie patrzeć i wyciągać wnioski zadne szkolenie nie jest do tego potrzebne. Wszyscy wiedzą że za rok wybory i przeciwnicy obecnego burmistrza użyją wszelkich środków żeby nie wygrał kolejnych wyborów.  Tylko czy za pomocą oszczerstw pomówień i klamstw osiągną ten cel? Przekonamy się w przyszlym roku kiedy to mieszkańcy naszej gminy demokratyczną większością głosów wybiorą burmistrza i radę miejską.  Ja osobiście uważam ze miasto i gmina Brzozów dobrze prosperuje i z roku na rok staje się coraz piekniejsze. Oczywiście każdy ma prawo do wlasnego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Radny napisał:

 Ja osobiście uważam ze miasto i gmina Brzozów dobrze prosperuje i z roku na rok staje się coraz piekniejsze.

Każde miasto staje się piękniejsze z dnia na dzień. (Znasz jakieś które ma odwrotną tendencje)

Ale czekać jak niedługo w miastach zaczną się enklawy, piękne centra i paskudne slamsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Radny napisał:

Wystarczy obiektywnie patrzeć i wyciągać wnioski zadne szkolenie nie jest do tego potrzebne. Wszyscy wiedzą że za rok wybory i przeciwnicy obecnego burmistrza użyją wszelkich środków żeby nie wygrał kolejnych wyborów.  Tylko czy za pomocą oszczerstw pomówień i klamstw osiągną ten cel? Przekonamy się w przyszlym roku kiedy to mieszkańcy naszej gminy demokratyczną większością głosów wybiorą burmistrza i radę miejską.  Ja osobiście uważam ze miasto i gmina Brzozów dobrze prosperuje i z roku na rok staje się coraz piekniejsze. Oczywiście każdy ma prawo do wlasnego zdania.

Skoro szkolenie nie jest potrzebne to jaki był sens organizacji tego szkolenia w marcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sens miało szkolenie i kto był jego pomysłodawcą. Uważam że zarówno radni jak i burmistrz pracują dla rozwoju miasta i gminy i nikt nie prowadzi działań na szkodę naszej społeczności.  To że nie wszyscy się zgadzają z tymi dzialaniami to jest normalne i dozwolone ale krytyka i negacja wszystkiego to lekka przesada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Radny napisał:

Nie wiem jaki sens miało szkolenie i kto był jego pomysłodawcą. Uważam że zarówno radni jak i burmistrz pracują dla rozwoju miasta i gminy i nikt nie prowadzi działań na szkodę naszej społeczności.  To że nie wszyscy się zgadzają z tymi dzialaniami to jest normalne i dozwolone ale krytyka i negacja wszystkiego to lekka przesada. 

Panie Radny, to po co Pan uczestniczy w szkoleniu skoro uważa Pan że sensu nie miało, czy publiczne pieniądze to znaczy że są niczyje i można za nie ćwiczyć przed kamerą jak odpowiadać na pytania ? proszę napisać ile szkolenie kosztowało i kto za nie zapłacił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że ja brałam udział w jakimś szkoleniu? A jeżeli chodzi o odpowiedzi na napytania kto zapłacił i ile kosztowało to zapraszam na czwartkową sesję rady miejskiej napewno będzie możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi od kopmetentnych do tego osób.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Radny napisał:

Przekonamy się w przyszlym roku kiedy to mieszkańcy naszej gminy demokratyczną większością głosów wybiorą burmistrza i radę miejską. 

Jeśli zwycięży obecny układ, to w legalny sposób władza dostanie pozwolenie na okradanie obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dowody na okradanie obywateli to zgłoś to do odpowiednich organów. Jeśli nie masz to wiedz że żadne fałszywe oskarżenia nie pozostaną bez echa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowodów nie mam, ale powiedz mi kto w Polsce legalnie dorabia się takiego majątku jak niektórzy z rządzących. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrad napisał:

Jeśli zwycięży obecny układ, to w legalny sposób władza dostanie pozwolenie na okradanie obywateli.

Nie wiem czy wiesz, ale tym postem przektoczyłeś cienką linię, ale to twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pragnę zauważyć, że nie wskazałem konkretnych osób ani nazwisk. Również nie stwierdziłem, że obecna władza dopuszcza sie kradzieży pieniędzy publicznych.

Edytowano przez Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani nie powiedziałem, że ktoś kogoś obecnie okrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie stwierdziłem również, że jeśli wygraja będą kraść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Konrad napisał:

Jeśli zwycięży obecny układ, to w legalny sposób władza dostanie pozwolenie na okradanie obywateli.

A to jak nazwiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0