Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wcześniej
 2. Po zamknięciu odcinka ulicy 3-go Maja w Brzozowie z powodu uszkodzonej skarpy w okolicy przychodni i na przylegających ulicach zaczął się prawdziwy horror. Nikt nie pomyślał o zmianie organizacji ruchu i skrzyżowanie ulic: Bielawskiego, PCK, z przylegającymi drogami wewnętrznymi spółdzielni mieszkaniowej i przychodni, stało się obecnie najruchliwszym miejscem w mieście. Ktoś kto odpowiada za zaistniałą sytuację powinien stracić pracę ! Czy tak trudno na czas remontu, zamienić kilka małych ulic na jednokierunkowe? Może wystarczyłoby przed wjazdem od strony Sanoka za barierki, postawić znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony ? Czy musi się zdarzyć nieszczęście, aby zmusić osoby odpowiedzialne za drogi miejskie do działania?
 3. Aby doprowadzić tą paryje do stanu zwanego drogą trzeba po pierwsze zrobić odwodnienie, utwardzić, zabezpieczyć i zbudować chodnik. Na to trzeba funduszy, których po prostu nie ma, bo gospodarz tej drogi czyli Gmina Brzozów przeznacza je na inne cele. Można się zastanowić czy wysokie nagrody dla urzędników, przetasowania na stołkach w samej gminie, niejasne do końca przetargi czy utrzymywanie i dublowanie stanowisk w gminie jest ważniejsze niż droga dojazdowa dla ludzi? Kiedyś przy ulicy Krętej było parę domów teraz powstało dość spore osiedle, a droga jeszcze gorsza niż lata temu. Za parę miesięcy Brzozwiacy będą mieli szanse w wyborach, czy z niej skorzystają? To tylko zależy od nich jeśli nie zastanowią czy aby dobrze wybierają i czy w ogóle warto iść do wyborów to niech nie narzekają, że żądzą nimi klany rodzinne, znajomki czy ludzie z Przysietnicy. A pa radny z Krętej niech się zastanowi czy nadal chce być radnym bo minęło tyle lat odkąd został radnym czyli przedstawicielem tej części Brzozowa, a stan drogi tylko się pogarsza. A tak po za tym to gdzie ma iść mieszkaniec osiedla jak nie do zarządcy osiedla ?
 4. Sytuacja dalej nie rozwiązana droga nie jest przejezdna dodatkowo zrobiła się wyrwa w okolicy wyjazdu... ile trzeba będzie czekać na interwencje...
 5. Drodzy Państwo proszę nie odsyłać mieszkańców do zarządcy osiedla bo on z dniem 9.03.2018r nie miał przydziałów na kliniec czy kamień (kontaktowałem się z nim w tej sprawie) tylko podjąć kroki aby umożliwić mieszkańcom normalne użytkowanie tej drogi. Dodam że droga jest nieoświetlona i poruszanie się po niej szczególnie w nocy jest wręcz niemożliwe.
 6. Kiedy rozpoczną się prace na ulicy krętej stan drogi jest katastrofalny po zimie droga wygląda jak olbrzymie trzęsawisko i bardziej przypomina dojazdówkę do pól niż drogę gminną. Kiedy rozpoczną się prace na tej drodze i czy doraźnie można wysypać trochę tłucznia i wyrównać tę nawierzchnię wstyd dla całej gminy taka "droga"
 7. Nie wiem czemu tak jest ale w harmonogramie nie było piątku 2 marca. Wygląda na to że wywożą odpady segregowane 2 x w miesiącu i tyle. Chyba w grudniu też był taki piątek. Człowiek przyzwyczajony jest do wywozu co 2 tygodnie a tu zonk.
 8. Czy ktoś się orientuje, czemu Gospodarka Komunalna w ubiegłym tygodniu w piątek nie odbierała posegregowanych śmieci? Mam nadzieję, że nie strajkują w związku ze zmianami kadrowymi w Zarządzie.
 9. Np kto? Jakieś konkretne przykłady? Czy tak po prostu pleciesz?
 10. Od dawna to było pisane że zrobili sobie z Brzozowa swój prywatny folwark.. Ile razy widziałem wchodzące osoby z rodziny burmistrza na basen nie płacące za bilety albo innych urzędasów. (Mało tego nawet w kolejkach nie stoją!) Zaraz któryś napisze że wchodzi na basen tylko na 10 minut żeby dzieciom kupić lody.
 11. Dlaczego pracownicy MOSIR i ich rodziny (do jakiego stopnia pokrewieństwa) mogą korzystać za darmo z usług obiektów użyteczności publicznej? Niby na jakiej podstawie? Dlaczego są w tej kwestii uprzywilejowani? Czy prawo pozwala na taka formę uprzywilejowania w korzystaniu z obiektów użyteczności publicznej? To nie prywatna firma gdzie właściciel może premiować pracowników jak mu pasuje. To faworyzowanie kosztem pozostałych mieszkańców gminy. Pracownicy BDK i ich rodziny pewnie za bilety do kina tez nie płacą? Czy tylko pracownicy MOSIR i rodziny mają takie przywileje u nas w gminie?
 12. Do administratora tej strony proszę się zapoznać z nowym prawem o ochronie danych osobowych RODO a w szczególności z karami jakie można ponieść za nieuprawnione udostępnianie danych osobowych. To już od 25.05.2018 roku
 13. Oj człowieku gdzieś ty się uchował ? Wymagania do takiego konkursu tworzy się pod daną osobę i taka osoba takowy konkurs wygrywa bo tak być musi.
 14. Wszystko sprowadza sie do jednego. Totalnego braku perspektyw, w Brzozowie dla ludzi młodych i wykształconych. Kto ma olej w głowie i zobaczył trochę świata ten już nie wróci do Brzozowa. Bo niby po co? Szukać pracy po znajomości i to za parę groszy gdzie nawet w Rzeszowie możesz znaleźć bez znajomości i za lepsze pieniądze. Pozostają tylko osoby starsze, znajomki w gminie i drobni przedsiębiorcy. I tak z roku na rok coraz mniej, ludzi młodych, coraz więcej stanowisk w gminie po znajomości i totalny zastój. Spożyjmy teraz z innej perspektywy. Dlaczego gmina nie stara się o fundusze UE? wiele miast żyje z turystyki, sportu itp wiec dlaczego Brzozów nie star się o uruchomienie zdroju, rozpowszechnienie turystyki itp? Może dlatego jest jak jest bo władza tak chce zero promocji, zero zabiegów o kasę i zero problemów. A znajomi i rodzina i tak znajdzie pracę w gminie?
 15. Właśnie, właśnie. Skąd Pan Burmistrz ma dane o mieszkańcach? Z Wydziału Spraw Obywatelskich, z Ewidencji Ludności. Teraz pytanie: ilu młodych mieszkańców wyjechało na studia? Ilu pozostało w mieście studiów: Rzeszów, Lublin, Kraków, Warszawa, Opole, Wrocław? Wymieniam te miasta, ponieważ mam znajomych, których dzieci tam studiują lub studiowały. Większość z nich tam mieszka, ale znów: większość z nich wynajmuje mieszkania, nie będąc w nich zameldowanymi! Czyli są mieszkańcami Brzozowa, a tak naprawdę nie są! Mój "dzieciak" zdąża ku trzydziestce, mieszka w jednym z wymienionych miast, mieszka w wynajętym mieszkaniu, zbiera na swoje mieszkanie i wcale nie myśli do Brzozowa wracać. Bo do czego? Do jakiej pracy? Czy nawet przyjmując się do pracy w Urzędzie (jakimś trafem, by nie powiedzieć cudem), a ma kwalifikacje, skończył dwa kierunki, czyli podwójny magister, więc przyjmując się do Urzędu i tutaj pracując, będzie czekał na awans, czyli aż osoba funkcyjna odejdzie ... tzn. na emeryturę? Czyli ile, 20-25 lat? Wracając do tego co powiedział Pan Burmistrz: Panie Burmistrzu, to że Brzozów się nie wyludnia, to tylko statystyka i ktoś wprowadza Pana w błąd. Brzozów nie wyludnia się. Brzozów już się wyludnił, a będzie się wyludniał jeszcze bardziej. Kto z młodych "skosztował" innego życia, przekonał się że do pracy nie potrzeba znajomości tyko umiejętności i dyplomu, ten już tutaj nie wróci. Jaką będzie miał propozycję pracy? Gdzie? Prywatnie za minimalną, w którymś z Urzędów? Szpital to największy pracodawca w mieście, ale finansowo pod kreską. Panie Burmistrzu, proszę więcej nie opowiadać że Brzozów tętni życiem, nie tętni. Gdyby Pan chciał mieć poparcie społeczeństwa, powinien Pan zrobić przegląd stanowisk w Urzędzie i jednostkach podległych. Pan tego nie zrobi, ponieważ stanowiska tak są ze sobą powiązane, że nie ma kogo zwolnić. Smutna to prawda, ale tak jest. Zobaczymy co pokaże czas. Oby było lepiej.
 16. Kiedyś czytałem na tym forum, że Panu Piotrowi znajdą ciepła posadkę.......... no cóż nie wierzyłem, a teraz nie wierzę, że Pan były skarbnik nie pozostanie bez koleżeńskiej opieki. Ludzie idą wybory zastanówcie się kogo wybrać. Przed wyborami będzie festyn, obiecanki i doraźne remonty, a potem znów marazm, krzywe chodniki, dziury w asfalcie lub jego brak, syfska woda, pustynia na rynku, nagrody i stanowiska dla znajomych, chwaleniem się spadkiem bezrobocia bo większość młodych wyjechało ale się nie wymeldowało.
 17. Szpital jest tak zadłużony że nie powinno być żadnych tego typu nagród.
 18. Kiedyś Dyrektor Szpitala otrzymał nagrodę 40 tysięcy. Nagrodę otrzymał za zarządzanie Szpitalem i osiągnięte wyniki finansowe. Teraz Zarządzający Lecznictwem Otwartym otrzymał nagrodę 20 tysięcy. Jeśli tak jest to oznacza, że dobrze zarządza i ma wyniki finansowe. Dostał połowę tego, co kiedyś Dyrektor. Widocznie placówka mniejsza i wyniki o połowę mniejsze.
 19. Szkoda że rada która przydzielała nagrodę nie zasiegneła opinii pracowników jak zwykle pracownik to dla nich tylko wyrobnik!
 20. Czy ktoś wie za co były asystent burmistrza Pan Piotr P a obecnie na kierowniczym stanowisku kierwonika SP ZOZ dostał nagrodę w wysokości ok 20 tyś zł. Opinia pracowników o nim jest tragiczna nic nie robi nie rozwiązuje żadnych problemów żadko pokazuje się w zakładzie i tak można wymieniać i wymieniać za co taka kasa?
 1. Załaduj więcej aktywności