REKLAMA

Żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii już w Polsce. Pomogą odbudować ogrodzenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii już w Polsce. Pomogą odbudować ogrodzenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLSKA. Do Polski dotarli już żołnierze oraz wojskowe pojazdy z Wielkiej Brytanii i Estonii. Sojusznicy, wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego będą realizować wspólnie szereg zadań. Jednym z ważniejszych celów będzie odbudowanie i utrzymanie tymczasowego ogrodzenia niszczonego przez służby białoruskie oraz budowa i utrzymanie dróg dojazdowych.

Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce. Poinformowało o tym wczoraj Ministerstwo Obrony Narodowej. – Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie! – napisał na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

Jesteśmy wdzięczni za udzielone wsparcie przez naszych sojuszników z Wielkiej Brytanii i Estonii. Atak hybrydowy dokonany na Polskę jest też atakiem na Unię Europejską i Sojusz Północnoatlantycki. Jesteśmy solidarni wobec siebie – dodał w mediach społecznościowych szef resortu.

Zgodę na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii, do wsparcia działań polskiego wojska w kryzysie na wschodniej granicy UE i NATO wydał prezydent Andrzej Duda.

Z kolei Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało informacje dotyczące liczebności wojsk sojuszniczych w ramach realizowanych obecnie działań.

VIDEO i FOTO: MON – media społecznościowe

04-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)