REKLAMA

ZIELONA TERAPIA – smaczny i wygodny sposób na zdrowie

Odchudzanie, dieta, zdrowe odżywianie – tematy, które nigdy nie wychodzą z mody i jak bumerang powracają, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy to wielu z nas postanawia poprawić wygląd swojej sylwetki przed wakacjami.

Zdrowe odżywianie a właściwie zdrowy styl życia to proces, o który powinniśmy dbać przez cały rok. Jak zatem kształtować dobre nawyki żywieniowe i zachować smukłą figurę? Od artykułów i porad w tej kwestii roi się internet, natomiast pewne aspekty pozostają niezmienne.

  • Ważny jest rozsądek. Nie narzucaj sobie zbyt wielu restrykcji, gdyż im więcej sobie zabronisz tym prędzej stracisz zapał i chęci do dobrych zmian. Swoje postanowienia wprowadzaj stopniowo i utrwalaj je.
  • Cierpliwość to podstawa. Pamiętaj, że nie istnieje dobra droga na skróty. Odchudzanie, czy inny zamierzony cel, to nie wyścig z czasem. Każdy prowadzi indywidualny tryb życia, ma swoje tempo i własne predyspozycje. Szybka utrata wagi nie prowadzi do niczego dobrego a raz zniszczone zdrowie ciężko odbudować.
  • Odpoczynek jest niezbędny. Zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny. Staraj się więc codziennie znaleźć czas na odrobinę relaksu dla ciała i umysłu. Zrób coś dla siebie – wybierz się na spacer, wypij kawę w domowym zaciszu, posłuchaj ulubionej muzyki, przeczytaj książkę.
  • Świadomość to klucz do sukcesu. Nie podążaj ślepo za trendami dietetycznymi wyznaczanymi w mediach. Czytaj, poznawaj i weryfikuj porady i informacje, które znajdziesz w internecie lub telewizji.

Jedne z najczęstszych pytań, na które poszukujemy odpowiedzi to “Co zrobić, aby schudnąć?” lub “Ile jeść, żeby nie tyć”?

  • O utracie nadprogramowych kilogramów u osoby zdrowej decyduje tzw. deficyt kaloryczny, kiedy to spalamy więcej kalorii niż dostarczamy do organizmu z pożywieniem. Aby można było osiągnąć wymarzoną wagę w zdrowy sposób i cieszyć się trwałymi efektami, proces ten zawsze powinien być przeprowadzany w kontrolowany, stopniowy sposób i tylko przez określoną ilość czasu.
  • Bardzo przydatnym dla początkujących może okazać się liczenie kalorii i wspomaganie się tabelkami wartości odżywczych zamieszczonymi na większości produktów dostępnych na sklepowych półkach. Dzięki temu, w późniejszym czasie możemy nauczyć się jeść intuicyjnie i mniej więcej określać ile kalorii spożywamy.
  • Warto zrobić rozeznanie wśród grup produktów i wiedzieć, które z nich są źródłem węglowodanów prostych i złożonych, białka czy zdrowych tłuszczy.
  • Zwracanie uwagi na etykiety i skład produktów pozwala na dokonywanie zdrowych lub “lepszych” wyborów produktów spożywczych. Im krótszy skład produktu – tym lepiej. Im niżej w składzie pojawia się sól lub cukier – tym lepiej. Warto odrzucać również te produkty, które opierają się głównie na tłuszczach nasyconych (np. zwierzęce, masło, smalec) i trans tj. oleje tropikalne (np. palmowy), uwodornione czy utwardzone.
  • Regularne picie wody w połączeniu ze zdrową dietą może dać naprawdę spektakularne efekty. To nie tylko nieocenione wsparcie dla pracy naszego metabolizmu, ale również dla naszej skóry, włosów, paznokci oraz wszystkich narządów.
  • Każda forma ruchu zalicza się do dziennej aktywności fizycznej i sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi. Spacer, bieganie, jazda na rowerze, sprzątanie – przy każdej z tych czynności spalamy kalorie i dotleniamy nasz organizm.

Wyżej wymienione, na pozór błahe wskazówki prawdopodobnie wcale nie są Ci obce, jednak często zdarza nam się zapominać o tego typu podstawach.

Czasem aż chciałoby się mieć magiczną różdżkę, dzięki której w łatwy sposób można byłoby pozbyć się nadprogramowych kilogramów bądź poprawić swój stan zdrowia.

Taką przysłowiową różdżką może być dla Ciebie dieta pudełkowa oferowana przez catering dietetyczny Zielona Terapia.

Jest to idealnie rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym brakuje czasu na planowanie wartościowych posiłków, co kończy się zazwyczaj jedzeniem w biegu, wieczornym podjadaniem i napadami głodu.

Dla tych, którym zbyt dużo czasu pochłania skrupulatne liczenie kalorii i czytanie etykiet.

Dla chcących zdrowo się odżywiać, aby zapobiec problemom zdrowotnym…dla każdego!

Optymalny czas pozwalający na dostrzeżenie szeregu korzyści płynących ze stosowania diety pudełkowej to 3-4 tygodnie. Jest to okres, podczas którego nasz organizm stopniowo przyswaja zmiany wprowadzone w diecie i zaczyna pracować na odpowiednich obrotach.

Zielona Terapia Catering Dietetyczny funkcjonuje na rynku od 2016 roku. Na swoim koncie posiada bardzo bogate doświadczenie. Uczy jak jeść zdrowo i smacznie oraz pomaga dopasować dietę do indywidualnego trybu życia.

Z cateringiem kontaktować się można telefonicznie bądź mailowo. Nowa siedziba przy ul. Pelczara 103 w Korczynie k. Krosna przyjmuje klientów w Biurze Obsługi Klienta, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Warto zajrzeć!

Zielona terapia – smaczny i wygodny sposób na zdrowie.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

19-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: