REKLAMA

Zdecydowane działania w sprawie przedszkola w Humniskach. „To odpowiedź na wieloletnią bezczynność poprzednich władz” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Zdecydowane działania w sprawie przedszkola w Humniskach. „To odpowiedź na wieloletnią bezczynność poprzednich władz” (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / HUMNISKA / PODKARPACIE. Po zakończeniu obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej w Brzozowie, rajcy zapoznali się z planem burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego dotyczącego przeniesienia przedszkola w Humniskach do sąsiedniego budynku szkoły podstawowej. Zdaniem włodarza, to optymalne rozwiązanie, które sprawi, że od najbliższego roku szkolnego, podopieczni przedszkola będą mieli do dyspozycji zdecydowanie lepsze warunki. Konkretne działania mają na celu również uniknięcie ewentualnej decyzji sanepidu o zamknięciu przedszkola funkcjonującego obecnie w trudnych warunkach. – Zdecydowane działania burmistrza to odpowiedź na wieloletnią bezczynność poprzednich władz – słyszymy w brzozowskim magistracie.

O pomyśle przeniesienia przedszkola w Humniskach do pobliskiego budynku szkoły podstawowej pisaliśmy tutaj:

Przeniesienie przedszkola w Humniskach. Korzyści dla najmłodszych (VIDEO)

Przypomnijmy, że Gmina Brzozów od kilku lat szuka rozwiązania problemów związanych z bardzo złym stanem technicznym budynku, w którym funkcjonuje Przedszkole Samorządowe nr 1 w Humniskach. Budynek przedszkola jest bardzo zawilgocony, a ściany w piwnicach są zagrzybione z odpadającym tynkiem.

W obecnym przedszkolu funkcjonuje 2 niezależne kuchnie, które przygotowują posiłki dla dzieci przedszkola oraz dla szkoły. Posiłki przygotowywane w kuchni usytuowanej w budynku przedszkola na poddaszu przenoszone są w termosach przez personel kuchenny do szkoły i tam wydawane dożywianym uczniom. Również kuchnia i zmywalnia naczyń w przedszkolu wymaga kapitalnego remontu, gruntownej przebudowy oraz nowego wyposażenia.

Jedna wspólna kuchnia utworzona z myślą o szkole i przedszkolu rozwiązała by problem przenoszenia posiłków z budynku do budynku i taki remont zabezpieczył by również niezbędną ilość pomieszczeń technicznych z przeznaczeniem na magazyny żywności, chłodni czy wstępnej obróbki produktów.

Przeniesienie 3 oddziałów dzieci przedszkolnych z budynku przedszkola do szkoły ma na celu tylko i wyłącznie poprawę warunków edukacji dzieci przedszkolnych i bezstresowe przejście dzieci z przedszkola do kolejnego etapu edukacji. Takie rozwiązania funkcjonują w naszej gminie (Przysietnica nr 1) i nie budzi to sprzeciwu i zastrzeżeń ani rodziców, ani nauczycieli.

Podejmowane próby opracowania projektu technicznego na kapitalny remont tego budynku pozwalające pozyskać środki zewnętrzne zakończyły się niepowodzeniem. Szacowany koszt remontu opiewał na kwotę 2,5 mln zł i pomimo tak dużych kosztów do poniesienia, funkcja przedszkola nie uległaby zmianie, a konstrukcja budynku nie pozwala uzyskać dodatkowych pomieszczeń, których w przedszkolu brakuje (szatni, magazynów żywnościowych, pomieszczeń socjalnych). Również klatka schodowa nie spełnia wymogów przeciw pożarowych.

Zdjęcia aktualnego budynku i wnętrza przedszkola w Humniskach

1

Po zakończeniu ostatniej sesji rady miejskiej, radni zapoznali się z prezentacją dotyczącą szczegółów planu połączenia szkoły podstawowej i przedszkola.

Pierwszą część spotkania włodarzy gminy z radnymi przedstawiamy w materiale video w nagłówku.

W osobnym materiale zaprezentujemy obszerne fragmenty dyskusji radnych nad tym pomysłem.

Prezentacja

1

Zdjęcia z sesji Rady Miejskiej w Brzozowie

3

foto: Red., materiały nadesłane

źródło: Red., materiały nadesłane

01-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: