REKLAMA

Zawyły syreny! Strażacy oddali hołd zmarłym druhom (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Zawyły syreny! Strażacy oddali hołd zmarłym druhom (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Strażacy z wielu jednostek funkcjonujących na terenie województwa podkarpackiego, punktualnie o godzinie 18:00, oddali hołd i honor strażakom, którzy dziś rano stracili życie jadąc na akcję gaszenia pożaru. W wyniku zderzenia wozu bojowego oraz ciężarówki, zmarła 29-letnia druhna oraz 62-letni druh. Trzej strażacy, którzy również brali udział w akcji, zostali ranni. Przetransportowano ich do szpitala. Publikujemy VIDEO z kilku jednostek z Podkarpacia, gdzie podobnie jak w całej Polsce, uczczono pamięć tragicznie zmarłych strażaków.

Strażacy z wielu jednostek funkcjonujących na terenie powiatu sanockiego oddali hołd i honor strażakom, którzy dziś rano stracili życie jadąc na akcję gaszenia pożaru. Foto: screen z filmu OSP KSRG Tarnawa Górna

O fatalnym w skutkach wypadku pisaliśmy rano tutaj:

POLSKA. Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 5:00 na drodze krajowej nr 10 w Czernikowie w powiecie toruńskim. Samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. Wozem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo.

W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.

Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów – czytamy w komunikacie wydanym w mediach społecznościowych przez Państwową Straż Pożarną.

Podczas akcji niesienia pomocy potrzebującym zmarła 29-letnia ochotniczka. Pielęgniarka, ratownik medyczny i absolwentka Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Na swoim profilu, uczelnia pisze tak:

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić… tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić – pożegnała swoją była studentkę społeczność akademicka Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Życie stracił również 62-letni druh, który pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator.

Zmarłych żegna cała Polska. Chwilą ciszy, pamięć o strażaków, którzy zginęli w dzisiejszym wypadku, uczczono między innymi w Sejmie RP.

Cześć Ich Pamięci!


POLSKA. Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)