REKLAMA

Z Rzeszowa do Alicante. Boeingi Ryanaira polecą dwa razy w tygodniu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od kwietnia 2024 roku z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce będzie można polecieć do Hiszpanii. Loty będą do Alicante odbywać się dwa razy w tygodniu. Uruchamia je Ryanair.

Rzeszowskie lotnisko na listę lotów wciągnęło kolejną atrakcyjną destynację. Od nowego roku z Rzeszowa bezpośrednio polecimy też do Alicante w Hiszpanii. Loty uruchamia Ryanair.

Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dwa razy w tygodniu

Boeingi 737-800 Ryanaira do Alicante zaczną latać dwa razy w tygodniu – od 3 kwietnia 2023 roku. W środy, samoloty o godz. o 6:00 będą startować z międzynarodowego portu lotniczego Alicante-Elche, w Rzeszowie znajdą się o godz. 9:20. 25 minut później znów odlecą do Alicante, gdzie wylądują o godz. 13:10.

W soboty różnica w przylotach i odlotach będzie wynosić 5 minut. Z Hiszpanii wystartują o godz. 6:05, a w Jasionce pojawią się o godz. 9:25. W drogę powrotną ruszą 25 minut później, by w Alicante wylądować o godz. 13:15.

Wszyscy czekali

Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum miasta. Od Walencji dzieli je natomiast 133 km. Z lotniska do obu miast bez przeszkód można dostać się autobusem. Rejon Walencji to doskonałe miejsce na wypoczynek na plażach Costa Blanca. Białe Wybrzeże – to prawie 250 kilometrów linii brzegowej pełnej plaż, atrakcji i wyjątkowych miejsc na wakacje.

Jak przypomina Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Hiszpania od lat była oczekiwaną destylacją przez mieszkańców Podkarpacia. – Bardzo się cieszę z kolejnego słonecznego kierunku i gratuluję zarządowi portu, które sukcesywnie poszerza ofertę – mówi.


Widok na port w Alicante z zamku świętej Barbary

Dodatkowe rejsy Ryanaira w święta

Obecnie samoloty Ryanaira latają do Dublina (Irlandia) oraz Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted i Manchesteru (Wielka Brytania). Od kwietnia 2024 roku tanią irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja) oraz Alicante (Hiszpania).

Port lotniczy w Jasionce przypomina też o dodatkowych rejsach Ryanaira w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 roku. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu – o trzy więcej.


Od kwietnia z lotniska w Jasionce polecimy do hiszpańskiej Alicante

09-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: