REKLAMA

Brzozowscy uczniowie w Wilnie w ramach projektu Erasmus+ (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW. I Liceum Ogólnokształcące realizuje projekt Erasmus+ pn.: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”. Projekt rozpoczął się 1 września 2019r. i pierwotnie miał zakończyć się 31 sierpnia 2021 r. W związku z pandemią i brakiem możliwości realizacji mobilności w poprzednim roku szkolnym, projekt został wydłużony do 31 sierpnia 2022 r.

20

Celem realizacji projektu jest stworzenie wirtualnej firmy działającej na rynku międzynarodowym, lecz uwzględniającej potrzeby rynku lokalnego i w związku z tym oferującej produkty dostosowane do lokalnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i religijnych.

Podczas pracy nad kolejnymi etapami projektu uczniowie rozwijają kompetencje miękkie, a także umiejętności informatyczne i logicznego myślenia. Zakładając firmę, uczniowie uczą się poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę, działanie zadaniowe i wzajemne uczenie się od siebie. Dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, uczniowie rozwijają także kompetencje językowe i międzykulturowe.

W pierwszym roku udało nam się zrealizować mobilności do Włoch i Rumunii. Niestety, w poprzednim roku szkolnym, ze względu na pandemię, uczniowie realizowali zadania projektowe wyłącznie zdalnie. Poprawa sytuacji epidemiologicznej umożliwiła nam w październiku tego roku wyjazd do Wilna.

19_1

Główne zadania projektowe przeznaczone do realizacji w Wilnie zostały już wcześniej wykonane przez uczniów zdalnie, więc większość czasu spędziliśmy na zwiedzaniu tego pięknego miasta oraz integracji z partnerami z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Litwy. To był tydzień pełen pozytywnych wrażeń! 

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i jest realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna, Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229)

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Posłowie Konfederacji BEZPRAWNIE wykluczeni z Posiedzenia Sejmu! Dziś protest pod Sejmem!

tvPolska17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: