REKLAMA

Brzozowscy uczniowie w Wilnie w ramach projektu Erasmus+ (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW. I Liceum Ogólnokształcące realizuje projekt Erasmus+ pn.: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”. Projekt rozpoczął się 1 września 2019r. i pierwotnie miał zakończyć się 31 sierpnia 2021 r. W związku z pandemią i brakiem możliwości realizacji mobilności w poprzednim roku szkolnym, projekt został wydłużony do 31 sierpnia 2022 r.

20

Celem realizacji projektu jest stworzenie wirtualnej firmy działającej na rynku międzynarodowym, lecz uwzględniającej potrzeby rynku lokalnego i w związku z tym oferującej produkty dostosowane do lokalnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i religijnych.

Podczas pracy nad kolejnymi etapami projektu uczniowie rozwijają kompetencje miękkie, a także umiejętności informatyczne i logicznego myślenia. Zakładając firmę, uczniowie uczą się poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę, działanie zadaniowe i wzajemne uczenie się od siebie. Dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, uczniowie rozwijają także kompetencje językowe i międzykulturowe.

W pierwszym roku udało nam się zrealizować mobilności do Włoch i Rumunii. Niestety, w poprzednim roku szkolnym, ze względu na pandemię, uczniowie realizowali zadania projektowe wyłącznie zdalnie. Poprawa sytuacji epidemiologicznej umożliwiła nam w październiku tego roku wyjazd do Wilna.

19_1

Główne zadania projektowe przeznaczone do realizacji w Wilnie zostały już wcześniej wykonane przez uczniów zdalnie, więc większość czasu spędziliśmy na zwiedzaniu tego pięknego miasta oraz integracji z partnerami z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Litwy. To był tydzień pełen pozytywnych wrażeń! 

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i jest realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna, Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229)

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Posłowie Konfederacji BEZPRAWNIE wykluczeni z Posiedzenia Sejmu! Dziś protest pod Sejmem!

tvPolska17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)