REKLAMA

Ford uderzył w słup i drzewo. 3-letnie dziecko z poważnym urazem głowy (NOWE INFORMACJE)

BRZOZOWIEC / GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Do poważnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 892 w przysiółku Brzozowiec w gminie Zagórz. Kierująca fordem, 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w słup i drzewo. Poważne obrażenia odniosło 3,5-letnie dziecko, które śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala. Pomocy medyków potrzebowała również matka dziecka. Ona także trafiła do lecznicy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 892 w miejscowości Czaszyn, w przysiółku Brzozowiec (gmina Zagórz).

Osobowy ford uderzył w drzewo. 2 osoby zostały ranne, to matka i dziecko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca fordem, jadąc w kierunku Zagórza, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni, uderzyła w przydrożny słup, a następnie w drzewo. Obrażeń doznała kierująca oraz 3,5-letnie dziecko – przekazywała nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Jak przekazywali nam obecni na miejscu zdarzenia strażacy, 3,5-letnie dziecko było nieprzytomne, w ciężkim stanie. Interweniowały zespoły ratowników, w tym załoga śmigłowca LPR z Sanoka. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Rzeszowie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 3,5-letnie dziecko doznało urazu głowy. W momencie transportu do szpitala, nadal było nieprzytomne.

Kierująca fordem, 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego była trzeźwa. Doznała urazu kończyny.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność! Obecna aura powoduje, że warunki na drogach są coraz trudniejsze i nieprzewidywalne.


foto: KPP Sanok


foto (2): OSP Czaszyn

Dnia 17.11.2021 i godzinie 6:59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku zaalarmowało nas o wypadku komunikacyjnym w Czaszynie (przysiółek Brzozowiec). Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozbity i drzewo samochód Ford Fusion i 2 osoby ranne – nieprzytomne dziecko w wieku 3,5 roku oraz kierującą kobietę. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i kierowaniu ruchem. Dziecko nieprzytomne, poważnie ranne zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala. Działania trwały 2,5 godziny – relacjonują na swoim profilu w mediach społecznościowych strażacy z OSP Czaszyn.
 
Siły i środki:
 
OSP CZASZYN – Mercedes 547[R]50
JRG SANOK – Scania 541[R]43
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe – 2x ZRM z Tarnawy Górnej i Komańczy
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – R10 Sanok
Policja – 2 x KPP SANOK: ruch drogowy, technik kryminalistyki
Śmigłowiec LPR z Sanoka zabiera ranne dziecko do szpitala w Rzeszowie
film: OSP Czaszynfoto (7): OSP Czaszyn

źródło: Red., OSP Czaszyn – Fb, KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)