REKLAMA

Wichury sieją spustoszenie. Drzewa spadają na samochody (ZDJĘCIA)

SANOK / KROSNO / PODKARPACIE. W nocy strażacy z terenu powiatu krośnieńskiego interweniowali 12 razy. Od rana odnotowywane są kolejne wyjazdy, również na terenie powiatu sanockiego. Łamią się gałęzie i konary, spadają także całe drzewa. Niektóre prosto na samochody, miażdżąc ich konstrukcję. Na Połoninie Wetlińskiej wieje z prędkością ponad 150 km/h! Uważajcie na siebie, zabezpieczcie samochody.

Wczoraj jednostki straży pożarnej z terenu powiatu krośnieńskiego interweniowały 12 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Dzisiaj wyjeżdżaliśmy trzy razy. Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew, które blokowały drogi – mówi nam mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. – Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Rymanowie-Zdroju, gdzie wczoraj drzewo spadło na kilka zaparkowanych samochodów oraz we Wrocance, gdzie dzisiaj wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego.

Wczoraj w działaniach wzięło udział łącznie 11 zastępów OSP oraz 6 PSP.

We wspomnianym Rymanowie-Zdroju zniszczonych zostało kilka samochodów osobowych, na które spadły drzewa. Zdjęcia z interwencji otrzymaliśmy od druhów z OSP Rymanów-Zdrój.

Ulica Leśna w Rymanowie-Zdroju

Ulica Parkowa w Rymanowie-Zdroju

W powiecie sanockim noc była zdecydowanie spokojniejsza. Nie odnotowano bowiem wyjazdu do usuwania skutków wichur. Interwencje rozpoczęły się jednak wraz z nadejściem poranka. Do godziny 10:30 sanocka komenda otrzymała pięć zgłoszeń.

W Bukowsku, Falejówce i w Kostarowcach powalone drzewa blokowały drogi powiatowe. W Odrzechowej doszło do podobnej sytuacji na drodze gminnej. Z kolei w Strachocinie drzewo niebezpiecznie zbliżyło się do linii energetycznej – przekazuje mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Meteorolodzy wydali alert. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dotyczy całego Podkarpacia i wielu regionów w Polsce. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK. Silne podmuchy wiatru. W porywach do 80 km/h. Ogólnopolskie media podają, że bardzo mocno wieje szczególnie nad morzem oraz w górach, gdzie porywy wiatru przekraczają 140 km/h. Z kolei profil Obserwator Burz – Podkarpacie na Facebooku podał po 10:00, że na Połoninie Wetlińskiej porywy sięgają już 152,2 km/h!

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr / 1 Obszar, powiaty: powiat sanocki. Ważność: od godz. 10:00 dnia 20.10.2021 do godz. 18:00 dnia 21.10.2021 Prawdopodobieństwo: 90% Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach okresami do 80 km/h, z południowego zachodu i południa. Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Knopik. Czas wydania: 2021-10-20 07:01.

foto (10): OSP Rymanów-Zdrój


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


21-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)