Wicemistrzostwo Polski Dawida Futymy! (FOTO)

30 października w katowickim SPODKU odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich.

Uczestniczyła w nich dwójka uczniów Szkoły Podstawowej w Górkach: Dawid Futyma i Klaudia Futyma. Turniej składał się z siedmiu partii z tempem gry 10 minut na zawodnika.

Klaudia startując w kategorii „Klasa V  dziewczynki” uplasowała się na 17 pozycji. W kategorii, w której grał Dawid – „Klasa II chłopcy”  uczestniczyło 163 zawodników z całej Polski, a nasz uczeń zajął ostatecznie II miejsce, zdobywając srebrny medal. Dawid na siedem możliwych do zdobycia punktów uzyskał 6.5, remisując tylko jedną partię. Trzeba zaznaczyć, że Dawid powtórzył sukces z poprzedniego roku, na tych samych zawodach, również zdobył srebrny medal. Gratulacje dla reprezentantów Szkoły Podstawowej w Górkach. Życzymy jak najwięcej sukcesów.