REKLAMA

Wiceminister Kowalski z pomysłami na rozwój Rzeszowa i Brzozowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW, BRZOZÓW / PODKARPACIE. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalki odwiedził w czwartek Rzeszów i Brzozów. W rozmowach z gospodarzami miast, przedstawiono innowacyjne projekty nastawione na rozwój tych terenów. W Brzozowie mówiono o rozbudowie podstrefy ekonomicznej oraz o potencjale związanym z wodami geotermalnymi.

3Burmistrz Szymon Stapiński podczas spotkania z wiceministrem Januszem Kowalskim i posłem Piotrem Uruskim

Wizytę na Podkarpaciu, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski rozpoczął od stolicy województwa – Rzeszowa. Podczas spotkania z prezydentem Tadeuszem Ferencem rozmawiano przede wszystkim o pomyśle budowy w Rzeszowie pierwszej w Polsce linii kolei jednoszynowej.

01Spotkanie w Rzeszowie z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Archiwum prywatne

Następnie wiceminister Kowalski wraz z towarzyszącym mu posłem Piotrem Uruskim i członkiem zarządu powiatu sanockiego Damianem Biskupem udali się do Brzozowa.

To kolejna wizyta wysokiego urzędnika państwowego na terenie gminy Brzozów. Niedawno brzozowski magistrat,  na zaproszenie posła Piotra Uruskiego, odwiedził minister środowiska Michał Woś. Pisaliśmy o tym TUTAJ: Reaktywacja Brzozowa Zdroju? Poparcie ministra środowiska! (VIDEO, ZDJĘCIA).

W czwartek burmistrz Szymon Stapiński oraz wicestarosta Jacek Adamski gościli Janusza Kowalskiego.

Przedstawiono zarys dwóch projektów.

02Pierwszy dotyczy rozbudowy podstrefy ekonomicznej. Mamy deklaracje przedsiębiorców, którzy chcieliby wybudować lub rozbudować hale produkcyjne i usługowe. Byłby to olbrzymi krok do przodu dla naszej gminy, setki miejsc pracy – zaznacza Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa.

Drugi pomysł związany jest ze zbadaniem potencjału naszego terenu w zakresie wód geotermalnych. Mamy jeden z najgłębszych odwiertów badawczych na Podkarpaciu. Wkrótce sprawdzimy czy mamy pokłady wód termalnych i czy możemy z nich skorzystać – dodaje gospodarz miasta i gminy.

1foto (2): Artur Mycio

14-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: