REKLAMA

Warsztaty rękodzieła i boksu. Spotkania z psychologiem i fizjoterpetą (VIDEO)

|

Warsztaty rękodzieła i boksu. Spotkania z psychologiem i fizjoterpetą (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. „Nie daj się pandemii” to nazwa projektu realizowanego przez Gminę Brzozów wspartego środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz analizy potrzeb, jasno wynikła ogromna potrzeba wsparcia – w dobie istniejącej pandemii – szczególnie niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Brzozów. Są to grupy najbardziej narażone na wykluczenie i negatywne skutki pandemii Covid-19.

Działania projektowe w formie  cyklu spotkań aktywizacyjno – motywacyjnych trwały przez 3 tygodnie grudnia. W ramach spotkania otwierającego odbyła się prelekcja „Życie w lęku, a nasze zdrowie fizyczne – jak pomóc sobie samemu aby uwolnić się od lęku, poprowadzone przez doświadczonego psychologa , który przybliżył znaczenie długotrwałego stresu i lęku na organizm człowiek i jego funkcjonowanie. W trakcie projektu odbyły się również konsultacje  indywidualne.

Miała miejsce prelekcja „Siła jest we mnie” prowadzona przez dra Marka Pilcha – ambasadora zdrowego stylu życia „Głosu seniora”.

Podczas spotkania miał miejsce ponadto występ muzyczny artystek sceny Brzozowskiego Domu Kultury – Aleksandry Telesz i Oliwii Mielcarek.

Spotkania warsztatowe miały różny charakter. W ramach prac rękodzielniczych uczestnicy projektu przygotowywali ozdoby bożonarodzeniowe.

Odbyły się także warsztaty z fizjoterapeutą pod nazwą „codzienna aktywność dla każdego”, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak w warunkach domowych, dbać o własną formę fizyczną.

Warsztaty „Boks bez barier” –  poprowadził zawodnik Kickboxingu, wielokrotny Mistrz Polski, kilkukrotny zdobywca Pucharu Świata w Boksie, trener boksu  również osób z niepełnosprawnością, ponadto człowiek z duża charyzmą i zaangażowaniem w działania sportowe – Mateusz Kubiszyn. W tę formę aktywizacji włączył się również klub bokserski Olimpia Brzozów.

Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjno-wigilijne „Nie czuj się samotny”. Było ono podsumowaniem wszystkich działań realizowanych w ramach projektu.

Realizacja zadania możliwa była dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji m.in. Klubu Bokserskiego Olimpia Brzozów, Szkoły Podstawowej w Zmiennicy oraz Brzozowie, Brzozowskiego Dom Kultury, Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Brzozowie, Muzeum Regionalnego w Brzozowie, Ochotniczych Straży Pożarnych ze Starej Wsi, Turzego  Pola, Górek, Woli Góreckiej, Spółdzielni Socjalnej Delicja a także  wielu pracowników Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie Burmistrz Brzozowa składa serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:






Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: