REKLAMA

Warsztaty rękodzieła i boksu. Spotkania z psychologiem i fizjoterpetą (VIDEO)

|

Warsztaty rękodzieła i boksu. Spotkania z psychologiem i fizjoterpetą (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. „Nie daj się pandemii” to nazwa projektu realizowanego przez Gminę Brzozów wspartego środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz analizy potrzeb, jasno wynikła ogromna potrzeba wsparcia – w dobie istniejącej pandemii – szczególnie niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Brzozów. Są to grupy najbardziej narażone na wykluczenie i negatywne skutki pandemii Covid-19.

Działania projektowe w formie  cyklu spotkań aktywizacyjno – motywacyjnych trwały przez 3 tygodnie grudnia. W ramach spotkania otwierającego odbyła się prelekcja „Życie w lęku, a nasze zdrowie fizyczne – jak pomóc sobie samemu aby uwolnić się od lęku, poprowadzone przez doświadczonego psychologa , który przybliżył znaczenie długotrwałego stresu i lęku na organizm człowiek i jego funkcjonowanie. W trakcie projektu odbyły się również konsultacje  indywidualne.

Miała miejsce prelekcja „Siła jest we mnie” prowadzona przez dra Marka Pilcha – ambasadora zdrowego stylu życia „Głosu seniora”.

Podczas spotkania miał miejsce ponadto występ muzyczny artystek sceny Brzozowskiego Domu Kultury – Aleksandry Telesz i Oliwii Mielcarek.

Spotkania warsztatowe miały różny charakter. W ramach prac rękodzielniczych uczestnicy projektu przygotowywali ozdoby bożonarodzeniowe.

Odbyły się także warsztaty z fizjoterapeutą pod nazwą „codzienna aktywność dla każdego”, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak w warunkach domowych, dbać o własną formę fizyczną.

Warsztaty „Boks bez barier” –  poprowadził zawodnik Kickboxingu, wielokrotny Mistrz Polski, kilkukrotny zdobywca Pucharu Świata w Boksie, trener boksu  również osób z niepełnosprawnością, ponadto człowiek z duża charyzmą i zaangażowaniem w działania sportowe – Mateusz Kubiszyn. W tę formę aktywizacji włączył się również klub bokserski Olimpia Brzozów.

Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjno-wigilijne „Nie czuj się samotny”. Było ono podsumowaniem wszystkich działań realizowanych w ramach projektu.

Realizacja zadania możliwa była dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji m.in. Klubu Bokserskiego Olimpia Brzozów, Szkoły Podstawowej w Zmiennicy oraz Brzozowie, Brzozowskiego Dom Kultury, Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Brzozowie, Muzeum Regionalnego w Brzozowie, Ochotniczych Straży Pożarnych ze Starej Wsi, Turzego  Pola, Górek, Woli Góreckiej, Spółdzielni Socjalnej Delicja a także  wielu pracowników Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie Burmistrz Brzozowa składa serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)