REKLAMA

Wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wakacje, to czas odpoczynku dla dzieci, ale nie dla policjantów. Przez dwa miesiące funkcjonariusze aktywnie spotykali się z dziećmi i młodzieżą półkolonii organizowanych na terenie powiatu brzozowskiego. Mundurowi w trakcie prowadzonych spotkań przypominali uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Wszystko po to, by wakacje dla wszystkich były bezpieczne i kojarzyły się tylko z miłymi wspomnieniami.

303-228415

Lipiec i sierpień, to czas letniego odpoczynku dla wszystkich dzieci i młodzieży, ale nie dla policjantów. Mimo tego, że szkoły świecą pustkami policjanci dotarli do miejsc na terenie powiatu brzozowskiego, gdzie zorganizowane zostały półkolonie czy obozy spotkań dla młodych ludzi. Brzozowscy policjanci aktywnie uczestniczyli również w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu, gdzie przekazywali cenną wiedzę i informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.  

W trakcie spotkań funkcjonariusze mówili o niebezpiecznych zachowaniach, do których może dochodzić podczas zabaw na świeżym powietrzu, czy też w domu. Zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania podczas korzystania z internetu, czy kontaktach z osobami obcymi. Nie zabrakło również tematyki związanej z bezpieczeństwem nad wodą, prowadzonej w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

W ramach prowadzonych spotkań mundurowi uświadomili dzieciom i młodzieży, że ich bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nich samych i to oni swoim zachowaniem mają na nie największy wpływ. Na zakończenie każdej pogadanki policjanci życzyli uczestnikom spotkań niezapomnianych wakacji i kojarzących się tylko z najpiękniejszymi wspomnieniami.

303-228411

KPP Brzozów

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: