REKLAMA

Fałszywe sms-y od dostawcy energii!

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod „PGE”, którzy za pośrednictwem wiadomości sms, wzywają do uregulowania zaległości w kwocie kilku złotych. Przesyłają link do szybkiej płatności i jak się później okazuje, z konta osób pokrzywdzonych znika nawet kilkaset złotych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Wczoraj do brzozowskiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który w wyniku oszustwa na sms, stracił 1 tys. złotych. Na telefon mężczyzny przyszedł sms, w treści którego firma podająca się za PGE informowała o odłączeniu energii elektrycznej, wzywając do uregulowania należności w kwocie 3,46 zł. Do wiadomości załączony był link do płatności. Po wejściu na link nastąpiło przekierowanie na zakładkę płatności z dalszymi instrukcjami postępowania. Po zakończeniu płatności, mężczyzna zalogował się do swojego konta bankowego i wtedy zorientował się, że zostały wykonane z niego trzy przelewy na łączną kwotę 1000 złotych. Wówczas pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Pamiętajmy, że internet daje duże możliwości, niestety również oszustom, którzy stosują przeróżne metody, tylko po to, aby wyłudzić od nas pieniądze. Podszywając się pod naszych znajomych, czy znane instytucje, usypiają naszą czujność.

Zawsze zachowujmy daleko idącą ostrożność, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś prosi nas o pieniądze. Każdorazowo zweryfikujmy taką wiadomość. Nie klikajmy w przesyłane do nas linki.

KPP Brzozów

26-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)