REKLAMA

16-latek na motocyklu zderzył się z samochodem (ZDJĘCIE)

ZMIENNICA / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i renault, do którego doszło wczoraj w Zmiennicy. 16-latek kierujący jednośladem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renault i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18, w miejscowości Zmiennica. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 16-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierujący motocyklem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renault i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kobieta kierująca samochodem, przewoziła dwoje pasażerów. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 16-latek kierujący motocyklem. Chłopak karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci ustalili, że motocykl był zarejestrowany i ubezpieczony, jednak w chwili zdarzenia nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Ponadto, jak się okazało, 16-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Policjanci ustalą również to, w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 16-latka.

Policja apeluje do rodziców o rozsądek w kwestii kupowania, czy udostępniania dzieciom pojazdów typu quad, motorower, motocykl.

Pamiętajmy również, że zgodnie z art. 96 § 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń – wykroczenia dopuszcza się właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

KPP Brzozów

26-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)