SANOK, REGION / PODKARPACIE. Czy zaatakowana kobieta ma szansę się obronić? Umiejętne zastosowanie właściwych technik i chwytów pozwala nie tylko odstraszyć napastnika, ale także zapewnić bezpieczeństwo. Mimo, że kolejna edycja Samoobrony Kobiet ruszy dopiero we wrześniu, to już można się zapisać. Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i panie chętnie rezerwują miejsca.
W każdej chwili można się zapisać na II edycją Samoobrony Kobiet. Zajęcia skierowane są do tych osób, które ukończyły 18 lat, posiadają obywatelstwo polskie oraz cieszą się dobrym stanem zdrowia. Istotne jest też, aby w trakcie szkoleń posiadały aktualne ubezpieczenie od następstwa nieszczęśliwych wypadków.
Edycja pilotażowa, realizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest cyklem szkoleń, podczas których panie uczą się przydatnych chwytów oraz obezwładniania. Są to między innymi przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji z zewnątrz, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznych narzędzi czy też w przypadku agresji ze strony kilku napastników.
Pierwsza odsłona projektu potrwa do czerwca. Natomiast do drugiej edycji, której początek zaplanowano we wrześniu, już można się zapisać.
Treningi trwają 90 minut. Poprzedzone są rozgrzewką ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Aktualnie uczestniczy w nich około 90 pań z całego Podkarpacia. Natomiast do następnej edycji swój udział zgłosiło już ponad 130 kobiet.
W Sanoku zapisy prowadzi Wojskowa Komenda Uzupełnień. Zgłaszać można się do kapitana Tomasza Kuzdro, który koordynuje przedsięwzięcie lub bezpośrednio do 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich do kapitana Artura Chrzęszczyka.
Zaloguj się aby dodać komentarz
| Logowanie
Komentarze niezarejestrowanych czytelników: