REKLAMA

Jak przechowywać biżuterię, aby zachowała piękny wygląd na dłużej?

EvS9loIY1u

Biżuteria będzie ozdobą stylizacji pod warunkiem, że sama będzie się dobrze prezentowała i będzie zadbana. Jeśli ma służyć przez kolejne lata, powinnaś wiedzieć, jak o nią dbać i jak ją przechowywać. Poznaj najważniejsze zasady dbania o biżuterię.

Czasami nie potrzeba wiele

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas noszenia biżuteria narażona jest na działanie różnych czynników, które mogą ją niszczyć. Noszenie ciężkich siatek może prowadzić do odkształcenia i porysowania pierścionków, a długotrwałe wystawienie na działanie słońca może wpłynąć na wygląd. Jednak na to, jak prezentuje się biżuteria, wpływ może mieć również sposób jej przechowywania.

Z pewnością w wielu sklepach widziałaś szkatułki na biżuterię, między innymi takie, jakie oferuje https://lilou.pl/pl/sklep/torebki-i-akcesoria/szkatulki-na-bizuterie.html, które mają ułatwić jej przechowywanie i zapobiec zgubieniu. Jednak to nie jedyna funkcja, jaką powinna spełniać szkatułka, dlatego warto się zastanowić, jaki model wybrać, aby faktycznie dobrze spełniał swoje zadanie.

Duża, średnia czy mała – w czym przechowywać biżuterię?

To jaką szkatułkę na biżuterię powinnaś wybrać, w dużej mierze będzie zależało od ilości i wielkości biżuterii, jaką posiadasz. Przede wszystkim taka szkatułka powinna chronić Twoje kolczyki, bransoletki i naszyjniki, przed działaniem wilgoci i światła słonecznego. Dlatego warto ją przechowywać w salonie czy sypialni, a dodatkowo powinna być zamykana, aby zapewnić Twoim ozdobom odpowiednie zacienienie.

Powinnaś również zwrócić uwagę na dobranie jej odpowiedniej wielkości. Jeśli masz dużo biżuterii, warto zainwestować w większą szkatułkę, która dodatkowo będzie miała liczne przegródki. Dzięki nim każdy element będziesz mogła przechowywać oddzielnie, co zmniejszy ryzyko ich wzajemnego porysowania się o siebie.

Większa czy średnia szkatułka sprawdzi się również wówczas, gdy posiadasz długie naszyjniki. Dzięki temu będziesz mogła je tak rozłożyć, aby się nie plątały, co również ma negatywny wpływ na wygląd biżuterii. Za to małe modele będą odpowiednie wówczas, gdy nie posiadasz zbyt wielu zestawów biżuterii albo gdy często podróżujesz i nie chcesz się ograniczać tylko do tej biżuterii, którą masz na sobie.

Szkatułki drewniane, skórzane, a może stojaki?

W ofercie sklepów znajdziesz wiele różnych propozycji na pudełka, w których można przechowywać biżuterię. Będą się różniły nie tylko rozmiarem, ale również materiałem, z którego są wykonane. Wśród propozycji będą szkatułki wykonane z naturalnej skóry, jak i drewniane. Niektóre z nich będą miały szklane szybki, aby było widać, co skrywają, a inne będą w całości zabudowane. Co więcej, jeśli chcesz od razu sprawdzić, jak wyglądasz w wybranych kolczykach czy naszyjniku – możesz wybrać model posiadający lusterko.

Warto zainwestować w szkatułkę, w której będziesz przechowywała pierścionki, bransoletki, kolczyki czy mniejsze naszyjniki. Jednak do naszyjników, które wykonane są z korali albo tworzywa sztucznego wygodny może się okazać stojak, na którym po prostu je zawiesisz. Zanim wybierzesz konkretną propozycję, zastanów się, jaka biżuteria dominuje w Twojej kolekcji i co będzie odpowiedniejsze do jej przechowywania.

Artykuł sponsorowany


04-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym: