REKLAMA

Uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdów OSP Domaradz-Góra (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. W dniu 30.04.2022 r. obok remizy OSP Domaradz Góra odbyło się uroczyste poświęcenie oraz przekazanie dwóch pojazdów ratowniczych tj. samochodu ratowniczo-gaśniczego STAR 266 oraz Quad ODES 650.

DSC-0001

STAR 266 został zakupiony dzięki Gminie Domaradz za kwotę 75 tys. zł.

W tym miejscu pragniemy podziękować Radzie Gminy Domaradz oraz Wójtowi Gminy Domaradz Jan Kędra za tą inwestycję – czytamy we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych strażaków.

Quad ODES 650 został zakupiony przez jednostkę za kwotę 50 tys. zł. ze środków uzyskanych w ramach #NarodowegoProgramuSzczepień #szczepimysięzOSP, w którym uczestniczyły Ochotnicze Straże Pożarne, które podpisały umowy z Podmiotami Leczniczymi wykonującymi szczepienia przeciw COVID-19. Nasza jednostka współpracowała w tym zakresie z NZOZ Dar-Med Brzozów. Naszym zadaniem było zapewnienie transportu i opieki tak personelu medycznego, jak i pacjentów do punktu szczepień oraz domów pacjentów – kontynuują strażacy.

OSP Domaradz-Góra uzyskała 12. miejsce w rankingu ogólnopolskim – najwyższe na Podkarpaciu. Program ten był pilotowany przez Państwowa Straż Pożarna.

Przyczepka ratownicza do Quada została zakupiona przez Gminę Domaradz za kwotę 8 tys. złotych.

DSC-0010

źródło: OSP Domaradz-Góra


11-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: