REKLAMA

„Czytelnicza przygoda”. Spotkanie z autorem w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Dnia 28.04.2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi, odbyło się spotkanie zatytułowane „Czytelnicza przygoda”. Gościem tego spotkania była pisarka Pani Halina Błaż. Jest ona autorką wielu książek dla dzieci oraz piosenek. Jej utwory są cenione przez czytelników, ponieważ ważne treści przekazują w prosty do zrozumienia sposób.

3_66
Podczas spotkania, dzieci uroczyście odśpiewały hymn przedszkola, którego autorem  tekstu jest Pani Błaż. Pisarka przyniosła ze sobą swoje utwory. Zaprezentowała nam historię związaną z ich powstawaniem. Skromnie opowiedziała o swojej osobowości oraz przekazała nam wiele interesujących rzeczy dotyczących książek.

Czytała fragmenty swoich utworów, które dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Odtwarzała piosenki z płyty. Wiele publikacji, które autorka prezentowała jest dobrze znana naszym przedszkolakom, ponieważ znajdują się w biblioteczce przedszkolnej i są często czytane dzieciom przez nauczycieli. Pani Halina zorganizowała konkurs dla dzieci. Zadawała pytania na podstawie swojego utworu „Zagadki Biblijne”.

1_111Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na pytania. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody, za które bardzo dziękujemy sponsorowi Pani Aleksandrze Bąk, właścicielce piekarni w Przysietnicy. Przedszkolaki na pamiątkę spotkania otrzymały wizytówkę z wizerunkiem autorki oraz imienną dedykacją.

Spotkanie z autorem jest związane z realizacją w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki temu programowi wykonywane są konkretne działania mające na celu promowanie czytelnictwa oraz zainteresowania książkami wśród dzieci. Do tych działań zaliczamy, między innymi, spotkania z autorem, wyjścia do biblioteki, czytanie dzieciom zakupionych nowości książkowych.

4_40

2_76

 Małgorzata A. Florczak

źródło: Gmina Brzozów

11-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: