REKLAMA

Uroczyste otwarcie nowego budynku Domu Kultury w Rymanowie (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. 28 września 2020 r. to data, która na stałe zapisała się w historii Rymanowa. Tego dnia bowiem miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Domu Kultury. Wydarzenie to połączone było z uroczystością „Złotych Godów” i wręczeniem 22 parom medali za długoletnie pożycie małżeńskie.


foto: nadesłane

Spotkanie rozpoczęła koncelebrowana msza św. w intencji Jubilatów, która odprawiona została w rymanowskim kościele parafialnym. Następnie Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się przed budynek Domu Kultury, gdzie wszystkich zebranych powitał Wojciech Farbaniec – burmistrz Gminy Rymanów. W krótkich słowach przedstawił on historię powstania nowego obiektu i zaprosił do symbolicznego przecięcia wstęgi panów Piotra Uruskiego i Piotra Babinetza – posłów na Sejm RP, Jana Pelczara – starostę krośnieńskiego, Andrzeja Pitrusa – przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie, Andrzeja Grygla z firmy GRAND z Korzennej k. Nowego Sącza, wykonawcę obiektu i panią Danutę Litarowicz – dyrektora GOK.

– Gratuluję Gminie Rymanów skutecznego pozyskiwania środków na realizację kolejnych inwestycji. Niedawno otwieraliśmy zespół basenów, w poniedziałek miało miejsce otwarcie nowego Domu Kultury w Rymanowie! – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

A to nie koniec inwestycyjnej ofensywy w gminie Rymanów. – W realizacji jest budowa stadionu i gruntowna przebudowa płyty rynku. O kolejnych inwestycjach sportowych rozmawialiśmy podczas otwarcia – dodaje poseł.


foto: nadesłane

Otwarcie nowego budynku GOK połączone było z uroczystością 50-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec zaprosił wszystkich zebranych do sali widowiskowej, gdzie tegoroczni Jubilaci uhonorowani zostali medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu wszystkich odznaczonych głos zabrała i podziękowała za pamięć i życzenia pani Janina Bolanowska – mieszkanka Sieniawy. W przemowach zaproszonych gości nie zabrakło także miłych słów i życzeń dla władz gminy i gospodarzy oddawanego do użytkowania obiektu. Kolorytu całej uroczystości dodał koncert w wykonaniu Kapeli Ludowej „Rymanowianie”.

źródło: GOK Rymanów / red.
foto: GOK Rymanów


30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)