REKLAMA

Unihokeiści z Sanoka wicemistrzami Polski!

SANOK / PODKARPACIE. W sali konferencyjnej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się spotkanie władz Uczelni z rektorem dr. inż. Mateuszem Kaczmarskim i kanclerzem Lesławem Siedleckim na czele ze studentami KU AZS UP Sanoka, którzy w minionym tygodniu zdobyli historyczne wicemistrzostwo Polski podczas rozgrywanych w Warszawie AMP – Akademickie Mistrzostwa Polski w Unihokeju.

To wielki sukces sportowy i promocja sanockiej Uczelni, które dobitnie pokazały, że także niewielkie uczelnie mogą rywalizować jak równy z równym z dużo większymi ośrodkami akademickimi.

Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w turnieju rektor wręczył pamiątkowe listy gratulacyjne za postawę na boisku.

Jak wspominali studenci, od początku turnieju nieco z „góry” patrzono na sanocki team, nie zaliczając nas do grona faworytów. Jednak pierwsze mecze pokazały, że było to złudne, bowiem nasza drużyna pokazała niezwykłe umiejętności, charakter i walkę do końca o każdy metr kwadratowy parkietu. W przyszłym roku jak sami wspominali będą chcieli powalczyć o cel najwyższy, który w tym roku był tak bardzo blisko. Tego sobie i zawodnikom gorąco życzmy, trzymając jednocześnie kciuki za sukcesy sportowe podczas rozpoczynającego się już wkrótce roku akademickiego 2020/2021.

Reprezentacja Uczelni Państwowej w Sanoku wystąpiła w składzie: Maja Bielecka, Patrycja Kunda, Gabriela Stach, Kamil Grygiel, Dominik Januszczak, Maciej Kaczorowski, Kuba Kobak, Orest Sokalski, Kuba Sujkowski, Maciej Wojtowicz, Michał Woźny.

materiały nadesłane


25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: