REKLAMA

Ruszył projekt Akademia Leonarda ze Wzdowa (FOTO)

Z dużym zaangażowaniem dzieci rozpoczęły się działania projektu „Akademia Leonarda ze Wzdowa” w ramach programu Fundacji BGK Dzieci Kapitana Nemo. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację poMocni ze Starej Wsi we współpracy z Gminą Brzozów i  udziałem  uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysietnicy.

Bez-tytułu-2

Inauguracją projektu było omówienie jego założeń przez Alicję Tomoń – prezesa Fundacji poMocni oraz przybliżenie dzieciom informacji o życiu i osiągnięciach Adama Ostaszewskiego przez Mateusza Podkula – pracownika Muzeum Regionalnego w Brzozowie. Warto przypomnieć, że Adam Ostaszewski, urodził się i mieszkał we Wzdowie w XIX w. i był niezwykłą osobą. Rysował, malował, rzeźbił, latał samolotami i konstruował modele różnych pojazdów. Interesował się optyką, fizyką, akustyką, hydrostatyką, elektrycznością i magnetyzmem, chemią, mechaniką, zoologią, botaniką, mineralogią, paleontologią, geologią, agrotechniką, geografią, historią, archeologią, heraldyką, muzyką, architekturą, sztuką, sportem i techniką. Uprawiał jazdę konną, szermierką, kolarstwo i jazdę autem, znał ponad 20 języków. Mnogość talentów i ogrom osiągnięć tej postaci może być z pewnością autorytetem i wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia, stąd pomysł na napisanie tego projektu w ramach którego  młodzi ludzie mogą  rozwijać swoje talenty poprzez udział w warsztatach z robotyki, modelarstwa, języka angielskiego. W planie jest również żywa lekcja historii – wyjazd do pałacu we Wzdowie – siedziby rodziny Ostaszewskich.

sc

Alicja Tomoń
źródo: Serwis internetowy Gminy Brzozów


25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)