REKLAMA

Umowa podpisana. Droga w Humniskach – Osiedle Widły do przebudowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Humnisk. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z długo oczekiwaną przebudową drogi gminnej nr 115535R w miejscowości Humniska – Osiedle Widły. To kolejna droga, którą realizować będzie samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę na wykonanie tego zdania dziś (tj.9 października br.) podpisał burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński i wykonawca – prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SP z o.o. w Brzozowie Zbigniew Irzyk.

2_1

Prace obejmą przebudowę drogi na odcinku 385 mb wraz z budową chodnika o długości 355 mb. Ponadto zostaną zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci dwóch progów zwalniających oraz pionowe znaki drogowe. Wszystko to wpłynie na jakość użytkowania drogi oraz podniesie poziom bezpieczeństwa zarówno osób podróżujących jak i pieszych.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 1 090 662, 54 zł, z czego 668 341 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu gminy Brzozów. Planowane zakończenie prac w lipcu 2021 r.

5

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów


09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)