REKLAMA

Koronawirus w brzozowskim szpitalu! Duże ognisko!

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej znów był rekordowy jeżeli chodzi i liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia koronowianinem. W kraju 4379 zakażeń, na Podkarpaciu 368, w powiecie sanockim 30 przypadków,  w brzozowskim 11, a w leskim 8. 

Jeżeli chodzi o zakażenia w Sanoku nie mamy potwierdzonych dużych ognisk zakażeń. A wykryte przypadki pochodzą z transmisji poziomej. Mamy natomiast kolejne ognisko koronawirusa w powiecie brzozowski, a konkretnie na Oddziale Wewnętrznym brzozowskiego szpitala. W ognisku potwierdzono 16 przypadków.

„Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Oddział Wewnętrzny – w wyniku przeprowadzonych badań przesiewowych w ognisku łącznie potwierdzono 16 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 9 pacjentów oraz 7 osób z personelu medycznego. Oddział został zamknięty, wstrzymano przyjęcia i wypisy, personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną Trwa dochodzenie epidemiologiczne” – czytamy w komunikacie WSSE w Rzeszowie.

Dodajmy, że kilka dni temu wykryto ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi. Tam zakażonych jest 24 osoby. 

09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)