REKLAMA

Trzy samochody zatrzymane na granicy. Wartość: 280 tys. złotych (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy samochody pochodzące z przestępstwa, oraz części z utraconego auta o łącznej, szacunkowej wartości ponad 280 tys. złotych.

W wigilię (24 grudnia) udaremniono dwie próby wywozu z Polski na Ukrainę aut pochodzących z przestępstwa.

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano hondę CRV o szacunkowej wartości 40 tys. złotych. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto kierowane przez 28-letniego ob. Ukrainy miało zmienione numery nadwozia oraz tabliczki znamionowe.

Kontrolerzy z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali pojazd marki BMW X5, skradziony niepełna sześć miesięcy wcześniej w Luksemburgu. Wartość auta, którym podróżował 49-letni Ukrainiec, oszacowano na 200 tys. złotych.

Z kolei 28 grudnia w Korczowej udaremniono próbę wywozu terenowej toyoty model RAV4. Jego kierowcą był 35-letni obywatel Polski. Mundurowi ustalili, że w aucie wymieniono tabliczkę znamionową zawierającą dane identyfikacyjne. Stwierdzono również ingerencję w pole numerowe VIN. Wartość auta oszacowano na 33 tys. złotych.

Wczoraj 2 stycznia, również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano transport podzespołów pochodzących z auta skradzionego 30 grudnia 2021 r. na terytorium Polski. Funkcjonariusze SG ustalili, że elementy karoserii (maska, drzwi, zderzaki oraz błotniki) o szacunkowej wartości 10 tys. złotych pochodzą z luksusowego audi A6 poszukiwanego m.in. przez Interpol.

źródło: BiOSG

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZARSZYN. 70-latka chciała skoczyć z mostu? (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: