REKLAMA

Trzy samochody zatrzymane na granicy. Wartość: 280 tys. złotych (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy samochody pochodzące z przestępstwa, oraz części z utraconego auta o łącznej, szacunkowej wartości ponad 280 tys. złotych.

W wigilię (24 grudnia) udaremniono dwie próby wywozu z Polski na Ukrainę aut pochodzących z przestępstwa.

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano hondę CRV o szacunkowej wartości 40 tys. złotych. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto kierowane przez 28-letniego ob. Ukrainy miało zmienione numery nadwozia oraz tabliczki znamionowe.

Kontrolerzy z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali pojazd marki BMW X5, skradziony niepełna sześć miesięcy wcześniej w Luksemburgu. Wartość auta, którym podróżował 49-letni Ukrainiec, oszacowano na 200 tys. złotych.

Z kolei 28 grudnia w Korczowej udaremniono próbę wywozu terenowej toyoty model RAV4. Jego kierowcą był 35-letni obywatel Polski. Mundurowi ustalili, że w aucie wymieniono tabliczkę znamionową zawierającą dane identyfikacyjne. Stwierdzono również ingerencję w pole numerowe VIN. Wartość auta oszacowano na 33 tys. złotych.

Wczoraj 2 stycznia, również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano transport podzespołów pochodzących z auta skradzionego 30 grudnia 2021 r. na terytorium Polski. Funkcjonariusze SG ustalili, że elementy karoserii (maska, drzwi, zderzaki oraz błotniki) o szacunkowej wartości 10 tys. złotych pochodzą z luksusowego audi A6 poszukiwanego m.in. przez Interpol.

źródło: BiOSG

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZARSZYN. 70-latka chciała skoczyć z mostu? (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)