REKLAMA

Czy odżywkę do włosów można nakładać na skalp?

Właściwa pielęgnacja włosów pozwala cieszyć się zadbanymi, zdrowymi i dobrze układającymi się pasmami. Aby to było możliwe, bardzo ważny jest dobór kosmetyków, z jakich korzystamy w trakcie pielęgnacji. Jednym z nich jest odżywka do włosów. To powszechnie znany i jeden z podstawowych produktów niezbędnych w trakcie pielęgnacji pasm. Aby odżywka do włosów przynosiła nam jednak jak najwięcej korzyści, istotne są nie tylko zawarte w niej składniki, ale i sposób jej nakładania. Dowiedz się, jak robić to prawidłowo.

Odżywka do włosów – właściwości

Dlaczego odżywka do włosów jest tak ważna w przypadku świadomej pielęgnacji i powinna być stosowana po każdym myciu? Kiedy oczyszczamy włosy za pomocą szamponu, jednocześnie dochodzi do delikatnego rozchylenia łusek włosa pod wpływem działania obecnych w składzie surfaktantów. Jeśli nie zastosujemy odpowiedniej odżywki, łuski pozostaną rozchylone, przez co włosy po wyschnięciu mogą stać się spuszone i bardziej podatne na zniszczenia.

Odżywka do włosów w zależności od jej właściwości i zawartych w niej składników może nawilżać, odżywiać, a także regenerować pasma. Oprócz tego wpływa korzystnie na rozczesywanie, szczególnie długich kosmyków, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń w ich strukturze. Dodatkowo odżywka niweluje przesuszenie włosów, jakie może pojawić się po umyciu ich szamponem, szczególnie jeśli ma on działanie silnie oczyszczające.

Aplikacja odżywki do włosów na skalp

Czy odżywkę do włosów można nakładać na skalp? Dla wielu osób może to brzmieć co najmniej dziwnie, jednak jest to jedna z prawidłowych metod aplikacji tego produktu. Odżywkę najczęściej nakładamy na skórę głowy w trakcie mycia włosów metodą OMO, która w dużej mierze polega na myciu włosów odżywką. Mycie włosów odżywką to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które posiadają delikatne włosy i bardzo wrażliwą skórę głowy, przez co nie mogą nakładać szamponu bezpośrednio na nie.

Odżywkę do włosów możemy nakładać na skalp również wtedy, gdy wykazuje ona działanie peelingujące lub została wzbogacona o odpowiednią glinkę, która zrewitalizuje zarówno pasma, jak i skórę głowy.

Jak prawidłowo aplikować odżywkę?

Aplikacja odżywki do włosów na skórę głowy to jeden ze sposobów wykorzystania tego kosmetyku. Warto jednak pamiętać, że ta metoda nie sprawdzi się u każdego. Jeśli Twoje włosy mają skłonności do przetłuszczania, szybko tracą objętość i bardzo łatwo je przeciążyć, nakładanie tego produktu u nasady włosów może wpłynąć na nie niekorzystnie. W takiej sytuacji odżywkę do włosów najlepiej nakładać od połowy ucha i kierować się ku końcom.

Nakładając na włosy odżywkę, warto zwracać uwagę na ilość produktu. W tym przypadku więcej nie zawsze znaczy lepiej, dlatego dobrze jest zerknąć na zalecenia producenta znajdujące się na opakowaniu, a także dostosować jej ilość do długości naszych pasm. Jeśli Twoje włosy łatwo się plączą i kołtunią, musisz być szczególnie ostrożny, gdy nakładasz ten produkt. Zanim rozczeszesz włosy grzebieniem, warto użyć do tego celu własnych dłoni.

brzozow24.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: