REKLAMA

Tęczowe zajęcia w Zarszynie

ZARSZYN. Taki tytuł noszą zajęcia pozalekcyjne organizowane przez miejscową Szkołę Podstawową. Placówka dostała na ten cel 28 tysięcy złotych.

Pieniądze pochodzą z projektu realizowanego w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. – Dostaliśmy je na program „Bezpieczne dziecko przed i po lekcjach w miejscowości Zarszyn i Posada Zarszyńska – tłumaczyła Danuta Dec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarszynie. – Zajęciami objęliśmy 32 uczniów, uczęszczających do klas od zerowej do trzeciej. Dzięki nim, dzieci przebywają u nas w szkole, więc pracujący rodzice nie obawiają się o ich bezpieczeństwo.

Pozyskane fundusze pozwoliły szkole zakupić niezbędne meble i pomoce naukowe konieczne do prowadzenia zajęć. W ich ramach maluchy uczestniczą w zabawach integracyjnych, towarzyskich, ruchowych i zręcznościowych. – Staram się urozmaicać dzieciom czas oczekiwania na rodziców – mówiła Małgorzata Komańska, prowadząca „Tęczowe zajęcia”. – Oczywiście mamy kilka stałych punktów, takich jak posiłek czy odrabianie prac domowych, jednak większość czasu zajmują nam zajęcia plastyczne, różnorakie konkursy i pogadanki tematyczne. Chcę, by praca na tych, dodatkowych przecież, zajęciach sprawiała dzieciom jak największą radość i satysfakcję.

Oprócz „Tęczowych zajęć” dzieci uczestniczą również w zajęciach korygujących wady wymowy. Dla uczniów z klas od czwartych o szóstych, zorganizowane są zajęcia mające im pomóc w nauce. Stąd też przybrały one formę korepetycji.

Autor:brzozow24.pl


19-05-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: