REKLAMA

Nauka ma być przyjemnością

BRZOZÓW. Taką receptę na sukces ma Arkadiusz Wojnicki, uczeń III klasy Gimnazjum, który ostatnio został trzykrotnym laureatem konkursów z języka angielskiego, historii i geografii.

– Sukces ten zapewnił mu zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego – mówiła Mariola Pilszak, dyrektor Gimnazjum w Brzozowie.


– Egzaminu z części matematyczno – przyrodniczej nie będzie pisał również Łukasz Fiedeń, laureat konkursu geograficznego. Uczniowie ci, wykazują naprawdę spory potencjał intelektualny. Są pracowici, zdyscyplinowani i bardzo często pracują sami poszerzając swoją wiedzę.

Arkadiusz, który wykazuje spore zdolności z przedmiotów humanistycznych, tak naprawdę najlepiej czuje się ucząc się przedmiotów ścisłych. W Gimnazjum realizuje indywidualny tok nauczania z matematyki.

– Wydaje mi się, że w nauce najważniejsze jest to, by była ona przyjemnością, a nie obowiązkiem – opowiadał Arkadiusz Wojnicki.
– To daje najlepsze efekty. Wówczas te wszystkie zgromadzone w głowie fakty same łączą się w logiczne całości, a wtedy można już spokojnie zdawać wszystkie egzaminy.

Nastolatek nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość. Po Gimnazjum wybiera się do Liceum Ogólnokształcącego, a potem na studia. Kierunku jeszcze nie wybrał.

Autor: brzozow24.pl

19-05-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»
Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: