REKLAMA

Święto brzozowskiej Policji. 26 awansów (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W miniony piątek brzozowscy policjanci obchodzili Święto Policji. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie została przeprowadzona uroczysta zbiórka, która była okazją do podziękowań i awansów. Podczas tegorocznego Święta Policji 26 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji rozpoczęła w brzozowskiej Bazylice Mniejszej msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin. Następnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie, odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek i zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Mariusz Urban w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie policyjnej służby. Zaznaczył, że służba w Policji nie jest prosta i wymaga wielu poświeceń, niejednokrotnie tych największych. Służba w policji, to praca, która nie należy do łatwych, mimo wszystko pełna jest wspaniałych świadectw i heroicznych postaw. To praca, w której policjanci nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, ale jednocześnie przynosi ona satysfakcję i zadowolenie. Komendant słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych podkreślając, że sukcesy brzozowskiej Policji, nie byłyby możliwe bez ich pracy, bez ich wsparcia dla koleżanek i kolegów w policyjnych mundurach. Komendant podziękował także przedstawicielom innych służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu lokalnego, za codzienną współpracę.

W dalszej części uroczystej zbiórki odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 26 funkcjonariuszy: 2 w korpusie oficerów, 9 w korpusie aspirantów i 15 w korpusie podoficerów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek.

Następnie st. asp. Sebastian Garbiński i sierż. szt. Paweł Pietryka zostali wyróżnieni medalami Krzyża Niepodległości za zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach doceniali trud policyjnej służby oraz życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy.

Źródło, zdjęcia: KPP Brzozów


22-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)