REKLAMA

15 uszkodzonych dachów, 77 zastępów straży w akcji. Skutki nawałnicy w powiecie brzozowskim (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W sobotnie popołudnie nad powiatem brzozowskim przeszła nawałnica z gradem. Burza uszkodziła dachy i powaliła drzewa, powodując duże straty. Z jej skutkami walczyło 77 zastępów straży pożarnej. 

– Przez Jasienicę Rosielną przeszła nawałnica z gradem. Sześć domów bez dachu, kilkadziesiąt połamanych drzew, poniszczone samochody i uprawy – napisał Czytelnik na naszą redakcyjną skrzynkę.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali o 18:40 z miejscowości Golcowa. Nawałnica przetoczyła się także nad Bliznem i Jasienicą Rosielną. Zgłoszenia związane z burzą cały czas docierają do Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie. Do tej pory jest ich 34. Dotyczą głównie drzew powalonych na posesje prywatne oraz drogi powiatowe i gminne. 

Burza uszkodziła 15 dachów na domach jednorodzinnych i budynkach gospodarczych. Interweniowało 77 zastępów straży pożarnej. W walkę ze skutkami nawałnicy zaangażowanych było ponad 300 strażaków. 

Zdjęcia: OSP Humniska, nadesłane


22-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)