REKLAMA

Sposób na życie, rozwój samego siebie, spełnianie się! (VIDEO)

|

Sposób na życie, rozwój samego siebie, spełnianie się! (VIDEO)

Stworzenie rodziny zastępczej jest trudną decyzją. Dla dzieci pozbawionych możliwości wychowania się w rodzinie biologicznej rodzinna piecza zastępcza jest szansą na dorastanie w domu, w rodzinie. Dzieci bywają pozostawiane w szpitalach, przebywają w pogotowiach rodzinnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych.


 

Dźwigając ogromny bagaż doświadczeń czekają na bezpieczeństwo i miłość. Dom dziecka to nie jest jedyna dla nich opcja. Rodziny zastępcze tworzą domy dla potrzebujących dzieci, jednak potrzebują też wsparcia. Rodzicielstwo zastępcze jest sposobem na życie, na rozwój samego siebie i spełnianie się. To szczęście, które możemy dać sobie i dzieciom.

– Rodzicielstwo zastępcze to forma opieki, która daje dziecku możliwość rozwoju poprzez odpowiednie wzorce. Niestety w Polsce wciąż istnieje zbyt mało rodzin zastępczych, a dzieci trafiają do placówek opiekuńczych, w których budowanie wzorców opiera si9ę na relacji opiekun – wychowanek, a nie mama i tata – podkreśla Jadwiga Jagieło, prezes Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci.

I dodaje: – Rodzin zastępczych ciągle brakuje, dlatego bardzo istotne jest tworzenie nowych i wspieranie już istniejących rodzin zastępczych. Chcemy zaciekawić ludzi tematem rodzicielstwa zastępczego. Mamy nadzieję, że zasiane ziarno przyniesie jak największy plon.

 

red.
video: nadesłane

26-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: