REKLAMA

Ustawka w Brzozowie. „Dramatyczny incydent, który zburzył nasz porządek” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Ustawka w Brzozowie. „Dramatyczny incydent, który zburzył nasz porządek” (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kontrola kuratorium, indywidualne oraz grupowe spotkania z policjantami i psychologami. Rozmowy z pedagogami w obecności rodziców. To działania podjęte po bójce nastolatek w Brzozowie z 5 października, której przyglądało się co najmniej kilkadziesiąt osób, nie robiąc praktycznie nic, aby zapobiec przemocy i pomóc pokrzywdzonej.

Rozmowy z pedagogami, psychologami i policjantami

O działaniach podjętych po bójce nastolatek, do której doszło 5 października w Brzozowie, poinformował nas starosta brzozowski Zdzisław Szmyd. Powiat jest organem prowadzącym dla szkół, do których uczęszczają 17 i 15-latka, uczestniczki szkolnej ustawki.

Po incydencie zorganizowano spotkania w klasach oraz indywidualne z udziałem pedagogów, psychologów i policjantów. Była też niejedna rozmowa starosty z dyrektorami zainteresowanych szkół. Kontrolę w placówkach przeprowadziło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Wiadomo, że postępowanie w sprawie od samego początku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie. Informowaliśmy o tym wcześniej. Aktualnie nadal prowadzone są czynności zmierzające do identyfikacji osób, które nie udzieliły pomocy pokrzywdzonej. Jak się dowiedzieliśmy, w sprawie zabezpieczono dowody rzeczowe, które zostaną poddane szczegółowej analizie.

Trudno dotrzeć do dyrektorów szkół. Starosta mówi otwarcie

Mimo kilku prób, nie udało nam się porozmawiać o sprawie z dyrektorami szkół, do których uczęszczają nastolatki.

Informacji w sprawie udziela natomiast starosta brzozowski Zdzisław Szmyd, który zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.

To jest coś, co się tutaj nigdy nie zdarzyło i nikt sobie nawet nie wyobrażał, że do takiego czegoś może dojść. To dramat dla naszego środowiska, znanego ze spokoju i bezpieczeństwa. To incydent, który zburzył cały porządek. Incydent, dla którego nie ma żadnego usprawiedliwienia – mówi naszemu reporterowi starosta Zdzisław Szmyd.

Konsekwencje wobec dyrektorów szkół?

Jak dowiadujemy się w starostwie, na ten moment nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące dyrektorów dwóch szkół, których uczennice starły się podczas szkolnej ustawki.

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie przeprowadziło kontrole w obu szkołach. Czekamy na wyniki, ustalenia i werdykt. Aktualnie nie posiadam żadnych oficjalnych informacji na temat jakichkolwiek uchybień czy zaniedbań – przekazuje starosta Szmyd.

Dzisiaj nie udało nam się dodzwonić do rzecznika Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

foto: screeny z filmu – materiały nadesłane


Przypomnijmy.

Do skandalu, o którym dowiedziała się cała Polska doszło 5 października br. w Brzozowie. O bójce dwóch nastolatek szybko dowiedziała się nie tylko lokalna społeczność, ale i szersza publiczność za sprawą ogólnopolskich mediów.

Zaraz po zdarzeniu w sieci pojawiło się kilka filmików prezentujących całe zajście. Widać na nich szarpaninę dwóch nastolatek. Młode kobiety okładają się bez opamiętania, a jedna z nich używa kastetu! Padają wyzwiska i mnóstwo niecenzuralnych słów. Wszystkiemu przygląda się tłum gapiów. Większość, zamiast zareagować, tylko nagrywa całe zajście, dopingując walczące nastolatki.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że pomiędzy dwiema nastolatkami, 15 i 17-latką, doszło do szarpaniny. 15-latka doznała lekkich obrażeń ciała. W związku z zajściem, zatrzymane zostały dwie osoby, 17-latka i 17-latek, oboje mieszkańcy powiatu brzozowskiego – przekazywała nam asp. Joanna Baranowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, obie usłyszały zarzuty.

17-latka usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Czyn miał charakter chuligański. Za jego popełnienie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie, za co grozi taki sam wymiar kary – mówiła nam dwa dni po zdarzeniu asp. Joanna Baranowska.

Trwają również czynności zmierzające do identyfikacji osób, które nie udzieliły pomocy pokrzywdzonej.

foto: screeny z filmu – materiały nadesłane

Do naszej redakcji trafił również inny filmik, który może mieć związek z opisywanym zdarzeniem z 5 października.

Trudno powiedzieć, kiedy się to wydarzyło. Widać natomiast, że to jest centralnie na wejściu do szkoły ekonomicznej w Brzozowie, naprzeciwko liceum w Brzozowie – pisze nasz Czytelnik, od którego otrzymaliśmy film.

Dodajmy, że w tle widać Brzozowski Dom Kultury. Można zakładać, że wszystko działo się rano lub w środku dnia.

Chodziłem do szkoły w Brzozowie 4 lata, znam te tereny. I nigdy nie było czegoś takiego, żeby ktoś na kogoś wyskakiwał z kastetem do bójki – pisze Internauta.

Pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami dochodzi do kłótni. W pewnym momencie jeden z nich atakuje drugiego. Dochodzi do bójki, obaj wymieniają ciosy. We wcześniejszych fragmentach nagrania, na dłoni jednego z chłopaków wyraźnie widać kastet.

Znów całemu zajściu przygląda się grupa gapiów. Jedna z dziewczyn próbuje nie dopuścić do bijatyki, ale ostatecznie się to nie udaje.

W materiałach video, które trafiły do naszej redakcji zamazaliśmy obraz oraz usunęliśmy dźwięk. Na film z nagłówka nałożono ograniczenie wiekowe i jest on dostępny tylko w YouTube.


video: materiały nadesłane

O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy między innymi tutaj:

Bójka nastolatek. „Żałuję, że biłam kastetem”

Kolejna ustawka pod szkołą! Atak kastetem! NOWE VIDEO, ZDJĘCIA

Bójka nastolatek. Zatrzymanej 17-latce grożą dwa lata więzienia! Co grozi gapiom? (NOWE INFORMACJE)

BRZOZÓW. Brutalna bójka dwóch nastolatek! Wyzwiska, kastet, tłum gapiów (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: screeny z filmu – materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: