REKLAMA

Sesja ekspres. Przewodniczący się nieco pośpieszył z jej zwołaniem? (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dokładnie 8 minut i 43 sekundy trwała II zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie. Wszystko przez to, że radni zdecydowali się wycofać dwa punkty dotyczące wyboru wiceprzewodniczących oraz składu komisji stałych. Dlaczego tak się stało?

Wniosek formalny o zdjęcie tych dwóch punktów złożyła na początku sesji radna Dorota Kamińska. Uzasadnienie takiej decyzji, wiązało się z faktem, że rada obradowała w niepełnym składzie. Dwa dni wcześniej podczas sesji Rady Powiatu Brzozowskiego, Zdzisław Szmyd został wybrany starostą. Zrzekając się jednocześnie mandatu radnego miejskiego.

DK– Każdy radny ma prawo ubiegania się o swoje miejsce i swój głos w określonych komisjach. Dlatego raz jeszcze wnioskuję o zdjęcie tych dwóch punktów z porządku obrad i przeniesienie ich na sesję kolejną – argumentowała radna Dorota Kamińska.

Dodajmy, że do Rady Miejskiej w Brzozowie „wskoczył” Józef Miksiewicz, który osiągnął trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 1: Brzozów.

SS– Niestety komisarz wyborczy w tak krótkim czasie, nie był w stanie przygotować dokumentów kolejnej osobie na liście. A to sesja bardzo ważna, bo dotycząca wyboru wiceprzewodniczących i składów komisji. Byłoby nietaktem podejmowanie tak ważnych uchwał w niepełnym składzie Rady Miejskiej – wtórował Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa.

Wspomniana sesja odbyła się 23 listopada. Cztery dni po zaprzysiężeniu rady oraz burmistrza. Czy taki pośpiech był wskazany w zwoływaniu kolejnej sesji?

DB Przewodniczący Rady zwołując sesję na dzień 23 listopada br. nie posiadał wiedzy o wygaszeniu przez Komisarza Wyborczego mandatu radnemu Rady Miejskiej w Brzozowie Panu Zdzisławowi Szmydowi. Postanowienie Komisarza Wyborczego w Krośnie wpłynęło do Urzędu Miejskiego w dniu sesji tj. 23 listopada br. – czytamy w piśmie nadesłanym przez Daniela Boronia, przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie.

Mateusz Pniewski

II sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Brzozowie

27-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)