REKLAMA

Akademia Małego Żaka z wizytą w straży (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sobotnie zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” tym razem odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.  Ekscytacja ale i niepewność rysowała się na twarzach dzieci już od początku zajęć. W niektórych głowach krążyła myśl… a może i ja zostanę strażakiem?

Zajęcia rozpoczęły się w Sali Edukacyjnej Ognik. Pod okiem pana strażaka młodzi studenci odbyli zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Poznali między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Nauczyli się poprawnego zgłaszania zdarzenia przez telefon. Zajęcia przeprowadzone zostały  w pokoju symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej.

Po części edukacyjnej dzieci udały się do pomieszczeń garażowych, gdzie stacjonują wozy strażackie. Były także świadkami, specjalnie dla nich zaaranżowanego alarmu pożarowego.

Jeżeli u kogoś tliła się jeszcze niepewność co do zawodu wykonywanego w przyszłości, to sobotniego przedpołudnia została z pewnością ugaszona.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi PSP w Sanoku oraz wszystkim strażakom za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” niebawem.

materiały nadesłane
PWSZ Sanok


28-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)