REKLAMA

Seryjny włamywacz zatrzymany

PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Dukli w ubiegłą środę zatrzymali 25-latka podejrzanego o włamania do lokali z automatami do gier oraz do szkół na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Ma na swoim koncie co najmniej 25 przestępstw – włamań i kradzieży.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci tą sprawą zajmowali się od grudnia ubiegłego roku. Ustalili, że 25-latek z gminy Rymanów dokonał szeregu włamań do lokali z automatami do gier zręcznościowych na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Za pomocą narzędzi wyłamywał podajnik monet w automatach i wyjmował pieniądze. Włamywał się także do szkół, skąd  kradł gotówkę zabezpieczoną w szafach w pomieszczeniach dyrekcji w szkołach w Dukli i Rymanowie.

Policjanci udowodnili podejrzanemu łącznie 25 czynów – włamań i kradzieży oraz usiłowań włamań do aptek, szkół, sklepów spożywczych. Czynów tych, mężczyzna dopuścił się w okresie od października 2012 roku do połowy lutego. We wszystkich przestępstwach 25-latek działał sam.Wchodził do budynków przez okna, które wyważał łomem. Jego łupem padała gotówka. Policjanci zabezpieczyli samochód, którym przemieszczał się podejrzany. W aucie ujawniono łomy, gaz łzawiący, kominiarkę, rękawiczki, latarkę, nożyce do cięcia metalu. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy. Policjanci zabezpieczyli również obuwie mężczyzny, którego wzór podeszwy był identyczny, jak ślady obuwia zabezpieczone na miejscach włamań. Łączna wartość skradzionych przez 25-latka pieniędzy wyniosła około 60 tys. złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W piątek, Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował, że 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja sprawdza, czy mężczyzna nie dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

KMP Krosno

26-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: