REKLAMA

17 – latek uprawiał marihuanę w piwnicy (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego z brzozowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 17-latek uprawiał marihuanę w piwnicy bloku mieszkalnego. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego brzozowskiej komendy w wyniku prowadzonych czynności zmierzających do ujawniania osób posiadających oraz rozprowadzających środki odurzające uzyskali informację o nielegalnej uprawie marihuany.

W trakcie weryfikowania treści tej informacji w miniony czwartek policjanci udali się do jednego z bloków mieszkalnych w Brzozowie. Funkcjonariusze ujawnili w piwnicy 7 doniczek z roślinami przypominającymi konopie. Wszystkie znajdowały się w specjalnym boksie, wentylowanym i sztucznie oświetlanym. W toku przeszukania policjanci ujawnili przedmioty służące do uprawy marihuany. Ponadto w innym pomieszczeniu piwnicy funkcjonariusze znaleźli pudełko z zawartością zielono-brunatnego suszu roślinnego, dwie wagi elektroniczne oraz woreczki foliowe służące do porcjowania narkotyku. Całość została zabezpieczona. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczone rośliny i susz to marihuana. Właściciel uprawy, 17-letni mieszkaniec Humnisk, został zatrzymany.

Dalsze postępowanie wykazało, że w sprawę jest zamieszany również 19-letni mieszkaniec Brzozowa. Ze zgromadzonego materiału wynika, że to on wprowadzał na teren powiatu brzozowskiego narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli około 20 gram amfetaminy, 15 gram marihuany, profesjonalną wagę elektroniczną oraz woreczki foliowe służące do porcjowania narkotyków. Tu również wszystko zostało zabezpieczone.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Czyny te naruszyły przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zarówno posiadanie jak i uprawa są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Podczas przesłuchania 17 i 19-latek przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

KPP Brzozów

25-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: