REKLAMA

SANOK. Podpalacz na Okulickiego! 2 tys. zł nagrody za pomoc (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

SANOK. Podpalacz na Okulickiego! 2 tys. zł nagrody za pomoc (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj w nocy, na placu przed siedzibą jednej z firm przy ul. Okulickiego w Sanoku nieznany sprawca podpalił dwie drewniane sauny! Szybko zbiegł z miejsca zdarzenia. Plan nie do końca mu się powiódł, gdyż beczki nie spłonęły, a zostały jedynie nadpalone. Nikomu nic się nie stało. Podpalenie uwieczniła kamera monitoringu. Właściciele firmy proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy i proponują nagrodę w kwocie 2 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy, o godzinie 1:50.

Na nagraniu z firmowego monitoringu widać, jak nieznana osoba podchodzi do dwóch drewnianych beczek i je podpala, po czym szybko wybiega poza plac przed siedzibą firmy. Do zdarzenia doszło przy ul. Okulickiego w Sanoku.

Jak informuje nas właściciel Power Weld Kamil Pełeszyk, sauny na szczęście nie spłonęły, a zostały jedynie nadpalone w kilku miejscach.

Potrzebny będzie remont i wymiana niektórych elementów. Straty oszacowaliśmy na 5 do 6 tys. złotych. Gdyby beczki spłonęły, byłoby to ponad 50 tys. złotych – przekazuje nasz rozmówca.

Zgłoszenie w tej sprawie przyjęła Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Sanocka policja otrzymała zgłoszenie dzisiaj przed godziną 8:00. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli materiał dowodowy. Przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu mienia wraz z wnioskiem o ściganie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy – podaje kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy KPP Sanok.


screen z filmu

Właściciele firmy są z Sanoka, tutaj od kilku lat prowadzą swój biznes. Nigdy nie mieli wrogów.

To co się stało nie mieści mi się w głowie. Jest to dla nas wszystkich duży szok. Nie rozumiem jak można zrobić komuś takie świństwo – mówi Kamil Pełeszyk. – Zawsze staraliśmy się być otwarci na ludzi. Nie budowaliśmy ogrodzenia, by każdy mógł do nas przyjść, porozmawiać o oferowanym przez nas asortymencie, zrobić zdjęcie, zapisać potrzebne informacje. Po tym zdarzeniu będziemy musieli jednak rozważyć budowę ogrodzenia, a już na pewno zamontujemy kilka dodatkowych kamer.

Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawcy proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 605844547.

foto i video: materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


18-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)