REKLAMA

SANOK: Mali ratownicy w Akademii Małego Żaka (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend pierwsze zajęcia w Akademii Małego Żaka działającej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku zainaugurowali młodzi studenci. Pierwsze zajęcia odbyły się w Instytucie Medycznym na kierunku ratownictwo medyczne.

Pod okiem kierownika Zakładu Ratownictwa Medycznego – Krzysztofa Sośnickiego, wykładowcy na tym kierunku i ratownika Bieszczadzkiej Grupy GOPR – Huberta Marka oraz studentów kierunku młodzi żacy zgłębiali tajniki wiedzy związane udzielaniem pierwszej pomocy medycznej, a więc jak skutecznie wezwać pomoc, jakie obowiązują numery telefonów alarmowych, jak zrobić masaż serca i sztuczne oddychanie. Wykładowcy starali się także przekazać dzieciom wiedzę, jak skutecznie przezwyciężyć lęk w sytuacjach zagrożenia życia, tak aby wypracować w młodych ludziach postawy i umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w codziennym życiu. Dzieci mogły także za pomocą przenośnego aparatu EKG zbadać swoje serduszko, a także poziom saturacji .

Poza częścią teoretyczną dzieci mogły w praktyce spróbować swoich sił na przygotowanych fantomach. Trzeba przyznać, że wszyscy poradzili sobie doskonale i z pewnością mogliby swoimi umiejętnościami zawstydzić niejedną dorosłą osobę.

Zaangażowanie, błysk w oczach oraz wielkie chęci w wykonywanych czynnościach pozwalają mieć nadzieję, że dzięki takim zajęciom coraz więcej ludzi skutecznie będzie potrafiło poradzić sobie w sytuacjach związanych z ratowaniem ludzkiego życia.

Serdecznie dziękujemy wykładowcom i studentom za profesjonalnie przygotowane zajęcia. Kolejne odbędą się 16 listopada w Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku pedagogika.

materiały nadesłane

 


29-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)