REKLAMA

BRZOZÓW: Akcja Znicz 2019. Mogą być utrudnienia! SPRAWDŹ!

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policyjna akcja „Znicz 2019” rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli, 3 listopada. Jak co roku, w tym czasie podstawowym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W czwartek, 31 października rozpocznie się policyjna akcja „Znicz 2019” i potrwa do niedzieli 3 listopada. W tych dniach funkcjonariusze zadbają przede wszystkim o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i wrócili do swoich domów.

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach w tych dniach informujemy, że na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 19 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Przysietnicy.

303-197761

Na terenie powiatu brzozowskiego nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Podczas działań funkcjonariusze będą kontrolować m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszają się po drogach.

Apelujemy do kierowców o to, aby zwracali uwagę na oznakowanie i polecenia wydawane przez policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że zgodnie z hierarchią ważności znaków to policjant jest najważniejszą osobą na skrzyżowaniu i wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń i sygnałów.

Aby ten czas upłyną bezpiecznie, apelujemy do kierowców o rozsądną i bezpieczną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Osoby mieszkające w pobliżu cmentarzy proszone są o pozostawienie samochodów w domach, aby w ten sposób umożliwić osobom przyjezdnym skorzystanie z parkingów przy cmentarzach.

KPP BRzozów

29-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)