REKLAMA

Rekruci WOT przekroczą bramę koszar. Nauczą się żołnierskiego rzemiosła (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W najbliższą sobotę, w godzinach porannych kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczną pierwszy dzień szkolenia podstawowego i wyrównawczego. 16 i 8-dniowe szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku.

16 i 8-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 18 grudnia, w Nisku przy ul. Sandomierskiej 20. W pierwszym dniu rekruci przed komisję rekrutacyjną przejdą niezbędne formalności ewidencyjne. Następnie wszyscy zostaną wyposażeni w mundury i sprzęt. Ale to nie koniec, w godzinach popołudniowych ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. W niedzielę nowo powołani rozpoczną naukę żołnierskiego rzemiosła.

Podczas szkolenia rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania na współczesnym polu walki. Priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału, obsługa karabinka i nauka prowadzenia ognia. W ostatnim dniu kandydaci odbędą egzamin po wyznaczonej „pętli taktycznej”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań taktyczno – ogniowych.

Uroczystą przysięgę wojskową żołnierze złożą na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” – 27 lutego 2022 r. *** Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym najbliższy termin nie sprzyja mamy dobrą wiadomość.

12 lutego 2022 r., 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje wcielenie w ramach projektu „Ferie z WOT”. Dołącz do nas!!!

kpt. Witold Sura
Rzecznik prasowy 3 PBOT

zdjęcia: DWOT

źródło: materiały nadesłane


17-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: