REKLAMA

BRZOZÓW. Czy uda się uratować hematologię? Poseł wnioskuje o 20 mln zł dla oddziału

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dwóch naszych artykułach przybliżyliśmy fatalną sytuację związaną z funkcjonowaniem brzozowskiej hematologii oraz zatrważającą wizję zakończenia działalności tak ważnego dla mieszkańców Podkarpacia oddziału już w najbliższych miesiącach. Czy czarny scenariusz się spełni? O tym, jak można pomóc oddziałowi oraz jakie działania zostaną podjęte pytamy wszystkich europosłów oraz posłów z terenu naszego województwa. Dziś głos posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysława Kasprzaka.

O trudnym położeniu, w jakim znalazł się oddział hematologii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie pisaliśmy tutaj:

Hematologia w Brzozowie za 2 miesiące może przestać istnieć. Ordynator: Bijemy na alarm!

BRZOZÓW. Hematologia na krawędzi. „Doszliśmy do muru. Już nie damy rady dłużej tak pracować” (WYWIAD)

Komentarz Mieczysława Kasprzaka, Posła na Sejm RP dotyczący sytuacji Oddziału Hematologicznego w Brzozowie:

Mieczysław Kasprzak

Z ogromnym zaniepokojeniem przyjąłem docierające do mnie informacje o dramatycznej sytuacji oddziału hematologii szpitala w Brzozowie. Pozostawienie jednego ośrodka hematologii to prawdziwy cios dla wielu mieszkańców Podkarpacia, regionu najbardziej oddalonego od renomowanych ośrodków medycznych w naszym kraju. Dla wielu mieszkańców Podkarpacia będzie to ogromne utrudnienie graniczące z brakiem skutecznej terapii.

Choroby nowotworowe to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju. Mam nadzieję, że z czasem uporamy się z pandemią coronavirusa, natomiast chorób nowotworowych nie uda się szybko ograniczyć, gdyż są to choroby cywilizacyjne. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że problem ten będzie się nasilał.

W tej sytuacji najważniejsza jest szybka diagnostyka i skuteczny, dobry poziom leczenia.

W najbliższym czasie zamierzam wystąpić do starosty brzozowskiego, marszałka województwa podkarpackiego oraz do wojewody.

W przyszłym tygodniu wystosuję interpelację do Ministra Zdrowia informując go o zaistniałej sytuacji, z zapytaniem jakie zamierza podjąć działania, aby utrzymać funkcjonowanie tego ośrodka.

Ponadto, na najbliższym posiedzeniu sejmu zadam pytanie w spawach bieżących z trybuny sejmowej.

W uzgodnieniu z Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska Posłem Władysławem Kociniakiem-Kamyszem przedstawimy problem na sejmowej Komisji Zdrowia.

W imieniu mojego klubu Parlamentarnego zgłosiłem poprawkę do Budżetu Państwa na 2022 rok o dodatkowe środki finansowe dla tej placówki w kwocie 20 ml.zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Posłanka Frydrych interweniuje u prezydenta Dudy (KOMENTARZ)

„Nie wyobrażam sobie, aby oddział przestał istnieć” (KOMENTARZ)

17-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)